MB Pneumatyka z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta

19 listopada 2018, 11:39

MB Pneumatyka otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Kapituła konkursu nagrodziła lubuską spółkę z branży Automotive w kategorii „Firma Rodzinna” za ekspansję zagraniczną, innowacyjne produkty, sukcesję, sposób zarządzania i kulturę organizacji.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest raz do roku, w tym roku już po raz 16. To wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości. Podczas Gali na Kongresie 590 w Rzeszowie Andrzej Duda, Prezydent RP, podkreślał, że wybór laureatów był bardzo trudny. Wskazywał, że wyłaniając zwycięzców Nagrody Gospodarczej razem z kapitułą kierował się m. in tym, jaka jest średnia wynagrodzeń w danej firmie.

MB Pneumatyka swoje pierwsze złącza dla producentów układów hamulcowych opatentowała w latach 80. ubiegłego wieku. Firma z Sulechowa w Lubuskiem dostarcza swoje rozwiązania takim firmom jak WABCO, HALDEX, czy KNORR BREMSE. Ponad 80 proc. produkcji sprzedawana jest za granicę.

– To dla nas wielka i przyjemna niespodzianka. Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu, bo w naszej kategorii rywalizowaliśmy z renomowanymi firmami: LUG SA i Lubaz Poliuretany. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP potwierdza, że znaleźliśmy się w elicie polskich firm. Nasze przedsiębiorstwo jest w rękach rodziny Bieniaszewskich już od ponad 30 lat. Gratuluję wszystkim nominowanym – mówi Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy, która przejęła rodzinny biznes od ojca, Andrzeja Bieniaszewskiego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!