Finał konkursu Optifuel 2010

28 czerwca 2010, 0:00

23. czerwca 2010 roku, na lotnisku Aeroklubu Kieleckiego w Masłowie pod Kielcami, Renault Trucks Polska zorganizowało finał Drugiego Konkursu Optifuel. Na imprezę przybyło jedenastu finalistów eliminacji lokalnych: dziesięciu z Polski oraz uczestnik z Litwy.

Zmagania były podzielone na trzy główne części:

– Jazda ekonomiczna samochodem Renault Premium Optifuel 460 DXi (DMCZ = 40 ton)
– „Test radarowy” polegający na próbie oszacowania prędkości jazdy samochodem ciężarowym z zasłoniętym prędkościomierzem (jazdy odbywały się samochodem Renault Magnum 480 DXi ze skrzynią Optidriver+, a pomiaru radarowym miernikiem prędkości dokonywali Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach)
– Quiz teoretyczny (składający się z pięciu działów: wiedza o produkcie Renault Trucks, Optifuel, przepisy czasu pracy kierowcy, przepisy prawa o ruchu drogowym, zasady udzielania pierwszej pomocy) wraz z konkursem polegającym na weryfikacji praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych

Finalistów podzielono na 2 grupy: każdy wylosował „swoje” Premium, którym startował w półfinale. Zwycięzcy z pojazdu „A” i „B” przeszli do ścisłego finału, w którym zmierzyli się jeżdżąc Renault Magnum 480DXi (22 tony ładunku) z ręczną skrzynią biegów. Uczestnicy mogli zgromadzić w trzech konkurencjach maksymalną ilość 96 punktów. Jak zawsze, najwyżej oceniano kierowcę, który w ćwiczeniu ekonomicznej jazdy uzyskiwał najniższe zużycie paliwa jednocześnie z najwyższą średnią prędkością pokonania testowego odcinka.

Wieczorem, podczas uroczystej gali, przyznano wyróżnienia i nagrody ufundowane przez organizatora i sponsorów: firmę Michelin Polska i Total Polska.
– Wyróżnienie dla Pani Anety Rokity z firmy Norbus jako pierwszej uczestniczki a zarazem finalistki Konkursu!
– Wyróżnienie dla Pana Marka Sinkovskiego z Litwy jako pierwszego uczestnika i finalisty Konkursu Optifuel spoza granic Polski
– Nagroda dla Wicemistrza Konkursu Optifuel, Pana Włodzimierza Kujawskiego z firmy Eurotranschem
– Grand Prix dla Pana Marcina Narlocha z firmy Mor-Trans, który tym samym obronił ubiegłoroczny tytuł!

Zwyciężca poza laurami odebrał m.in. Optifuel Programme – najnowszą ofertę Renault Trucks pozwalająca zmniejszyc spalanie o co najmniej 5% .

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!