Grupa Diesel Technic zwiększa możliwości logistyczne

, 30 listopada 2018, 13:11

Grupa Diesel Technic, właściciel marek DT Spare Parts i SIEGEL Automotive, rozbudowuje swoją infrastrukturę logistyczną i magazynową. Powstaje także nowe centrum badawczo-rozwojowe.

W ostatnim czasie możliwości logistyczne Grupy w kilku lokalizacjach zostały zwiększone, a automatyzacja procesów umożliwiła skrócenie czasu obsługi zamówień, głównie internetowych. Zakończenie prac planowane jest na przyszły rok, jednak już teraz ukończono wiele inwestycji.

W dziale inżynierii i rozwoju uruchomiono nowe laboratorium testowe DTQS z najnowocześniejszym sprzętem testującym i pomiarowym. Powstały także nowe stanowiska badawcze oraz powiększona została przestrzeń biurowa. Potrojono także możliwości głównego magazynu wysokiego składowania, a w przyszłym roku do użytku zostanie oddany zautomatyzowany magazyn drobnych części.

Spółka zależna Diesel Technic Iberia S.L. została całkowicie przeniesiona w okolice Madrytu w 2018 roku. Przeprowadzka do Torrejón de Ardoz niemal potroiła możliwości logistyczne, a tym samym rozszerzyła dostępny od ręki asortyment towarów, skracając czas dostaw części zamiennych w Hiszpanii i Portugalii.

Rozwija się również spółka zależna Diesel Technic Italia S.R.L., która w 2018 r. podwoiła swoją powierzchnię magazynową w porównaniu z początkiem swojego istnienia dwa lata temu. Rozbudowa lokalizacji w Weronie zwiększyła liczbę dostępnych od ręki referencji. Dobrze przyjęte przez klientów zostały nowe usługi, jak dostawa tego samego dnia do północnych Włoch.

Spółka zależna Diesel Technic UK & Ireland LTD. ma również ambitne plany rozwoju pomimo zbliżającego się Brexitu. W bieżącym roku spółka podwoiła możliwości swojego magazynu w Kingswinford, co wpłynęło pozytywnie na czasy dostaw.

Zmiany zaszły także w krajach Beneluxu, a także w rejonie Azji i Pacyfiku.

Diesel Technic Group z siedzibą w Niemczech i filiami we Francji, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Dubaju / U.A.E. i na Singapurze, zatrudnia ponad 650 osób z 30 krajów i jest jednym z największych dostawców części i akcesoriów samochodowych w sektorze motoryzacyjnym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!