Nowość Still – CiTi One

5 lipca 2010, 0:00

W ofercie Still pojawił się nowy wózek niskiego podnoszenia do dostaw w strefie miejskiej. Cechuje go zwrotność, cicha praca oraz zdolność do pokonywania przeszkód.

Wózek CiTi One służy do transportu towarów o masie do 500 kg. Pracuje „na wyższym” poziomie – bez trudu pokonuje przeszkody takie jak wyboje czy krawężniki. Jego funkcjonalność ma zastosowanie także w transporcie wewnętrznym nawet na nierównym podłożu. Prędkość maksymalna wózka wynosi 6 km/h bez ładunku i 4,5 km/h z ładunkiem.

Wózek jest przystosowany zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych, dzięki ergonomicznemu kształtowi dyszla. Joystick sterujący (przełącznik kulkowy) jest umieszczony na środku uchwytu co gwarantuje bezpieczeństwo operatora podczas podnoszenia, opuszczania, a także podczas przemieszczania. Bezpieczne manewrowanie na rampie jest możliwe dzięki specjalnemu systemowi zatrzymania z funkcją nie pozwalającą na jego stoczenie.

Zwarta budowa wózka sprawia, że jest on bardzo zwrotny i mieści się w każdym pojeździe dostawczym. Jest przy tym lekki, waży zaledwie 100 kg. Umożliwia to pokonywanie wzniesień do 8 proc. nachylenia również z ładunkiem. Koło napędowe umożliwia pokonanie progów i przejść do wysokości 70 mm, w zależności od stopnia załadunku, zaś koła nośne zostały osadzone w półksiężycowatym systemie podnoszącym w celu ułatwienia wsuwania wideł pod palety.

CiTi One jest przystosowany do pracy w temperaturach z przedziału od -15 do +50 stopni Celsjusza. W zależności od miejsca użytkowania, Still oferuje baterie w trzech rozmiarach. Czas jazdy przekracza dwie godziny na jednym ładowaniu.

Zamknięty w obudowie napęd jest zabezpieczony przed pyłem i wilgocią, dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Do obsługi wózka wymagane jest przeszkolenie operatora.

Wózek CiTi One – dane techniczne:

Udźwig: do 500 kg
Masa własna wózka: 100 kg
Prędkość maksymalna z ładunkiem: 4,5 km/h
Prędkość maksymalna bez ładunku: 6 km/h
Napęd: 0,3 kW
Koło napędowe: 310 mm średnicy i 85 mm szerokości
Długość wideł: 1150 mm
Wymiar L2: 410 mm

Żywotność baterii: ponad dwugodzinna jazda (15 Ah)
Zakres temperatur użycia: od -15 do +50 stopni Celsjusza

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!