Drastyczna obniżka cen oprogramowania map&guide

8 lipca 2010, 0:00

Dotychczas oprogramowanie map&guide – wspierające zarządzanie i organizację transportu, spedycji, dystrybucji i logistyki – było uważane za ekskluzywne, ze względu na to, że wysoka jakość była okupiona wysoką ceną. Spółka Planung Transport Verkehr z niemieckiego Karlsruhe, właściciel marki map&guide, postanowiła przełamać ten stereotyp. Teraz cena specjalnej, limitowanej serii oprogramowania dla Polski – map&guide Professional 2010 – jest o dwie trzecie niższa. Ponadto PTV poszerzyła zasięg swojej niezwykle precyzyjnej mapy o Republiki Bałtyckie (Litwę, Łotwę i Estonię), a wkrótce planuje ekspansję na Białoruś i Ukrainę.

Do niedawna cena licencji dla jednego stanowiska dyspozytora, czy spedytora za oprogramowanie map&guide Professional wynosiła 2.290 euro, a teraz 846 euro. Ba, firmy należące do jakiegokolwiek stowarzyszenia przewoźników uzyskują od tej drugiej kwoty kolejny rabat do 20 proc, co oznacza, że ostateczna cena za licencję (pozwalającą na dowolnie długi czas korzystania z oprogramowania – niekoniecznie jeden rok) wynosi 677 euro.

Więcej, znaczy taniej
Mało tego. Jeżeli przedsiębiorstwo transportowe (zarówno transport towarów jak i osób), spedycyjne, dystrybucyjne, czy operator logistyczny wykupi więcej niż jedną licencję, to kolejne, kosztują teraz 518 euro (poprzednio 1.340 euro). Analogicznie – członkowie stowarzyszeń przewoźników płacą do 20 proc. mniej, czyli 414 euro. Dokładnie to samo dotyczy przedłużania licencji, po roku lub po dłuższym okresie czasu.
Ważna informacja dla przewoźników operujących na rynkach wschodnich. Dotychczas Polska stanowiła niejako wschodnią rubież obecności map cyfrowych i oprogramowania map&guide w Europie. Od niedawna swoimi precyzyjnymi mapami spółka PTV objęła również Republiki Bałtyckie – Litwę, Łotwę i Estonię, a wkrótce ekspansja obejmie Białoruś i Ukrainę.

Czym jest map&guide Professional 2010?
Dostępne od kwietnia 2010 r. oprogramowanie map&guide Professional 2010 umożliwia między innymi: planowanie przejazdów według tras najkrótszych i najszybszych, obliczanie emisji spalin, wyliczanie efektywnych kosztów przejazdu konkretnej ciężarówki lub samochodu osobowego, bardzo dokładne planowanie zadań transportowych od drzwi do drzwi na terenie całej Europy, dokładne wyliczanie czasu przejazdu z uwzględnieniem okresów wypoczynku i dopuszczalnych prędkości na trasie. Map&guide Professional umożliwia planowanie tras w całej Europie oraz precyzyjne wyliczenie odległości na najszybszej, najkrótszej lub najoszczędniejszej trasie przejazdu. Ponadto pozwala na wyliczenie kosztów efektywnych przejazdu dla ciężarówki lub samochodu osobowego w kilometrach, co nie zawsze oznacza najszybszy czasowo przejazd.

Więcej informacji na stronie generalnego przedstawiciela PTV w Polsce, firmy Autosoftware z Bydgoszczy: www.autosoftware.com.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!