Naucz się map&guide Professional 2010

19 sierpnia 2010, 0:00

W Internecie można nauczyć się obsługi oprogramowania do zarządzania transportem drogowym map&guide Professional 2010. Bydgoska firma Autosoftware, uruchomiła również bezpłatną usługę konsultingową dla małych przewoźników, polegającą na przygotowywaniu kalkulacji tras i opłat w oparciu o systemy informatyczne. Usługa skierowana jest głównie do małych firm transportowych, w których nie zawsze można kalkulować zaproponowane parametry frachtu.


Symulacja pracy na prawdziwym oprogramowaniu map&guide jest możliwa po kliknięciu w link: http://www.mapycyfrowe.com/MGP2010/MGP2010menu.htm. W ramach testów można m.in. ustalić parametry programu, wybrać profil konkretnego pojazdu, dla którego następnie kalkuluje się trasy zadane mu do przejazdu itp.

Ustalanie parametrów programu skupia się głównie na wyborze waluty, w której będzie dalej prowadzona kalkulacja przewozów. Z kolei wybór profilu pojazdu obejmuje z jednej strony: rodzaj samochodu i naczepy lub przyczepy, długość, wysokość, szerokość, masę zestawu transportowego i obciążenie na oś, ale również takie parametry jak cechy dróg, po jakich ma się poruszać pojazd, koszty przewozów (np. stawki godzinowe), opłaty drogowe i kalkulator emisji spalin.

Skalkulowanie trasy polega na podaniu adresów startowego i docelowego. Następnie oprogramowanie podaje najkrótszą lub najszybszą drogę oraz ewentualne drogi alternatywne, np. tańsze ze względu na opłaty drogowe lub inne parametry. Kolejnym etapem jest rozpoczęcie kalkulacji najbardziej optymalnej trasy ze względu na czas, jej długość lub koszty.

Do najbardziej optymalnego zaplanowania trasy pod względem czasu jej pokonania, długości przejazdów i kosztów przydatna jest funkcja „search for next”. Pozwala ona na szybkie poszukiwanie najbliższego punktu na mapie od miejsca gdzie będzie znajdował się pojazd. Następnie dyspozytor w firmie przewozowej może zaimportować do oprogramowania dane o kliencie. Adresy poszczególnych jego placówek, do których trzeba coś zawieźć lub odebrać pomogą w kalkulowaniu trasy przejazdu zestawu transportowego. Dostępna jest też opcja planowania tras dla firm dystrybucyjnych.

Więcej informacji na www.autosoftware.com.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!