Liga Kierowców 2010 zakończona

20 września 2010, 0:00

Spośród 8000 kierowców, którzy wzięli udział w krajowych rozgrywkach ekonomicznego stylu jazdy w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Polsce, Czechach, Rumunii i RPA, na najwyższym stopniu podium międzynarodowej Ligi Kierowców 2010 stanął Karsten Krüger z firmy Doego Fruchthandel.

Zwycięska firma korzysta z FleetBoard od 2006 roku i osiąga poprzez to stałą oszczędność w zużyciu paliwa rzędu 8-10 proc. oraz roczne zmniejszenie zużycia sprzętu nawet o 900 € na samochód. Tuż za zwycięzcą uplasował się Sebastian Walczak z firmy HSF Distri Holding B.V., musząc pogodzić się z oceną o włos dzielącą go od zwycięzcy. Najniższym stopniem podium musiał zadowolić się Andreas Brandstätter z firmy Sieber Transport AG.

W fabryce Mercedes-Benz w Wörth odbył się finał zawodów. Uczestnicy rywalizowali w takich konkurencjach, jak jazda po drogach publicznych na dystansie 60 km (ekonomiczny styl jazdy mierzono za pomocą analizy użytkowania FleetBoard), sprawne i ekonomiczne pokonanie bezdroży w terenie za kierownicą Zetrosa z jak najczęstszym hamowaniem silnikiem i korzystaniem z hamulca silnikowego.

UTA wyśle dwie osoby na tydzień do Madrytu. Oprócz zachwycania się urokiem ruchliwej metropolii hiszpańskiej, Karsten Krüger będzie mógł przeżyć na żywo finał mistrzostw Europy Truck Race, który odbędzie się 3 października 2010 r. Wycieczka obejmuje przelot samolotem i nocleg w hotelu ze śniadaniem oraz dwie wejściówki na tor wyścigowy w Jarama. A nagroda dla firmy, w którym pracuje zwycięzca: trzy miesiące „bezpłatnej jazdy“ ciągnikiem Actros z funkcją Zarządzania pojazdami FleetBoard od Mercedes-Benz CharterWay.

Dodatkowo przedsiębiorstwa plasujące się na miejscach 1-3 otrzymają od firmy Michelin zestaw 6 sztuk opon. Kierowca z drugiego miejsca Sebastian Walczak ucieszy się z pewnością z biletów VIP DTM na wyścigi końcowe na Hockenheimring.

Wśród kierowców z Polski sukces odniósł Pan Edward Maksylewicz (Clinico Medical Sp.z o.o.), który zajął 4 miejsce na 20 kierowców z całego świata oraz Pan Zbigniew Nowak (Clinico Medical Sp.z o.o.), który zajął 15 miejsce na 20 kierowców z całego świata, a 1 miejsce w konkurencji jazdy ekonomicznej w terenie.

– „Wszystkim uczestnikom Ligi Kierowców należy się ogromny szacunek i podziw, ponieważ należą oni do najlepszych kierowców na świecie. Takie zawody pomagają wzbudzić szacunek do często niedocenianych kierowców. Dzięki swojej przewidującej jeździe eksploatują pojazdy w sposób bezpieczny, oszczędny i przy małym zużyciu części, a tym samym przyczyniają się do sukcesu firm naszych klientów.” – powiedział Markus Lipinsky, dyrektor zarządzający w firmie Daimler FleetBoard GmbH.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!