Nowa linia stacji Konfort Seria 700 TEXA

11 października 2010, 0:00

Aby sprostać najnowszym regulacjom w dziedzinie ochrony środowiska, jakie wchodzą w życie w przyszłym roku, TEXA odnawia wszystkie modele stacji serii „Konfort” do obsługi samochodowych układów klimatyzacji.

Model 780R BIGAS, będący najbardziej zaawansowaną technologicznie stacją nowej generacji, posiada zdolność obsługiwania obu rodzajów czynników chłodzących, pozwalając mechanikom na przechodzenie z obsługi systemu klimatyzacji zasilanego jednym czynnikiem na drugi. Pozostałe modele 720 R, 760 R, 760 R BUS (ten ostatni przeznaczony dla pojazdów z układami klimatyzacji o dużej pojemności), mogą zostać zakupione z dostosowaniem już do nowego typu czynnika R1234yf, bądź też do czynnika R134a z możliwością późniejszej konwersji, za pomocą „Zestawu zmiany czynnika", do użytku z nowym typem czynnika.

Nowe stacje Konfort zostały zaprojektowane zgodnie z charakterystyką nowego typu czynnika chłodzącego, bardziej złożonego i delikatnego niż poprzedni: jest gazem palnym, wymaga o wiele większej precyzji w odmierzaniu stosowanej ilości oraz podatny jest na możliwość zanieczyszczenia drugim typem czynnika. Aby sprostać tym wyzwaniom, TEXA wprowadziła szereg rozwiązań, jak podwójna kontrola nieszczelności i zdwojony system wentylacyjny.

Urządzenia oferują również bazę danych, oferującą ponad 7000 wariantów pojazdów i automatyczne ustawianie parametrów napełniania danego typu układu w oparciu o prosty wybór pojazdu, nowe oprogramowanie operacyjne, które kontroluje cały proces weryfikacji i napełniania układu poprzez rozbudowaną sieć czujników.

Wszystkie modele stacji, z wyjątkiem 720 R, posiadają również:
· System ważenia czynnika z automatyczną, elektroniczną kontrolą poziomowania do podłoża, aby zmniejszyć margines błędu podczas odmierzania wagi i ilości podawanego czynnika.
· Hermetyczny pojemnik na olej, który zapobiega zawilgoceniu oleju.
· System kontroli i oczyszczenia oleju, który sprawdza poprawność stosowanego oleju w zależności od typu układu klimatyzacji, z automatycznym oczyszczeniem stacji w przypadku przejścia na inny jego typ.
· System zapobiegający zanieczyszczaniu czynnika z detektorem: stacje Konfort serii 700 rozpoznają automatycznie typ wprowadzonego do układu czynnika i blokują się w przypadku braku zgodności z układem klimatyzacji w serwisowanym pojeździe.

Nowa linia Konfort oferuje funkcjonalne rozwiązania, jak ruchomy panel główny (niedostępny na rynku niemieckim). Nowa seria stacji Konfort będzie dostępna w sprzedaży na rynku polskim od stycznia 2011 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!