Nowe serwisy MAN Truck & Bus

8 listopada 2010, 0:00

We wrześniu i październiku 2010 roku MAN otworzył trzy nowe serwisy i rozpoczął budowę kolejnego. Nowe placówki powstały w Gdańsku, Białymstoku i Piotrkowie Trybunalskim, zaś w Grudziądzu wmurowano kamień węgielny pod nowy obiekt.

MAN Truck & Bus Center w Gdańsku został otwarty we wrześniu. 26 października sieć serwisów MAN Truck & Bus Service rozszerzyła się o placówkę w Białymstoku przy ulicy Elewatorskiej, gdzie mieści się również regionie biuro handlowe.

W obiekcie o powierzchni użytkowej ok. 1200 m kw. mieści się hala warsztatowa przeznaczona do obsługi pojazdów z 5 stanowiskami naprawczymi oraz linia diagnostyczna z OSKP. Mieszczą się tam nie tylko stacje serwisowe, ale również biura sprzedaży, czy MAN TopUsed. Pracę ma znaleźć w nim 20 osób.

– „Bardzo się cieszę, z otwarcia kolejnego serwisu MAN, czwartego w tym roku. Ta wysoka dynamika rozwoju naszej sieci serwisowej świadczy o dużym zapotrzebowaniu na usługi MAN, ich wysokim profesjonalizmie jak również jest wyrazem troski o komfort naszych klientów” – powiedział podczas uroczystości otwarcia obiektu Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska, Jörg Mommertz.

Obiekt w Piotrkowie Trybunalskim został uruchomiony w maju, a jego uroczyste otwarcie miało miejsce 31 września. Jest położony w doskonałej lokalizacji, przy autostradzie A1, tuż przy węźle popularnej „gierkówki” oraz drogi 91, na skrzyżowaniu szlaków Warszawa-Wrocław, Łódź-Radom/Kielce, w bezpośrednim sąsiedztwie wielu centrów logistycznych. Warsztat mechaniczny mieści się na powierzchni 648 m kw. i składa z stanowisk naprawczych, linii diagnostycznej oraz myjni. Na całkowitej powierzchni użytkowej 1580 m kw. udało się znaleźć dostatecznie dużo miejsca dla wszystkich funkcji wymaganych od obiektu tej klasy. W serwisie pracuje 18 osób.

W Grudziądzu w ciągu 5 miesięcy powstanie punkt serwisowy MAN. Będzie zlokalizowany przy drodze dojazdowej do „Węzła Grudziądz” na autostradzie A1, w sąsiedztwie Trasy Średnicowej. Jego powierzchnia wyniesie 1580 m kw., z czego 870 zajmie warsztat i myjnia. Znajdzie się tam również magazyn z maksymalnie 3 poziomami na ok. 2500 asortymentów części. Serwis obsłuży dziennie na 8 stanowiskach roboczych do 20 ciężarówek. Pracę znajdzie tam ok. 35 osób.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!