Nowy dostawca sprzęgieł na rynek agro

, 30 maja 2019, 14:52

Od niedawna w ofercie Inter Cars dedykowanej rynkowi agro klienci mogą znaleźć nowego dostawcę, holenderską firmę KaWe, która dostarcza m.in. wysokiej jakości sprzęgła do maszyn rolniczych.

Wywodząca się z Holandii KaWe od początku swojej działalności – a więc od blisko 50 lat – zajmuje się produkcją części samochodowych. Specjalizuje się w technologii tarcia i jest jednym z producentów zajmujących się materiałami ciernymi, działającymi m.in. w segmentach maszyn rolniczych i budowlanych.

KaWe zajmuje się głównie układem przeniesienia napędu. Firma ma w swojej ofercie m.in. sprzęgło kompletne, docisk sprzęgła oraz kompletną tarczę. Zajmuje się również produkowaniem części łożysk oporowych sprzęgła, łożysk oporowych, wysprzęglika centralnego oraz koła zamachowego.

Wszystkie elementy sprzęgła wyprodukowane przez KaWe dystrybuowane są do około pięćdziesięciu krajów na świecie. W Polsce dostępne są w ofercie Inter Cars. Cały asortyment opracowywany jest, produkowany i testowany w zakładzie produkcyjnym w Raalte. Procesy te spełniają europejskie standardy jakości i posiadają certyfikat ISO 9001 wydany przez TüV Netherlands.

Jak to powstaje?

Proces rozwoju rozpoczyna się od zaprojektowania poszczególnych komponentów wykorzystywanych później do produkcji kompletnego sprzęgła – za tę czynność odpowiada zespół ds. jakości i rozwoju. Później następuje ścisła ocena i wybór potencjalnych dostawców komponentów. W tym celu KaWe ściśle współpracuje z niezależnym laboratorium motoryzacyjnym w Detroit, gdzie opracowywane są i testowane przyjazne dla środowiska materiały cierne i okładziny wolne od ołowiu, kadmu, rtęci czy innych metali ciężkich.

Kolejnym krokiem w procesie jest produkcja komponentów przez podwykonawców. Po ich dotarciu do fabryki są one poddawane dokładnej procedurze kontroli jakości (QC). Montaż komponentów w produktach końcowych takich jak pokrywy sprzęgieł i tarcze odbywa się w fabryce w Raalte. Następnie są one poddawane ostatecznej kontroli jakości i dopiero po ich pozytywnej weryfikacji trafiają w ręce klientów.

Przykładowe indeksy w Katalogu Online:

  • 2904N KW
  • 3472 KW
  • 8096 KW

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!