Volvo prezentuje nowy elektryczny autobus przegubowy

, 11 czerwca 2019, 15:28

Volvo Buses poszerza ofertę autobusów zelektryfikowanych o elektryczny autobus przegubowy Volvo 7900 Electric Articulated, który zapewni cichą i bezemisyjną pracę przy wzroście wydajności. Volvo oferuje obecnie szeroką gamę pojazdów zelektryfikowanych – autobusy hybrydowe, elektryczno–hybrydowe (plug-in) oraz w pełni elektryczne.

Na Światowym Szczycie Transportu Publicznego UITP, który w tym roku odbywa się w Sztokholmie w dniach 9-12 czerwca, Volvo Buses zapowiedziało wprowadzenie na rynek jesienią tego roku w pełni elektrycznego autobusu przegubowego, mogącego pomieścić 150 pasażerów. Nowy autobus bazuje na prototypach, które od czerwca 2018 r. są testowane na linii nr 16 w szwedzkim mieście Gothenburg – na trasie o wysokiej częstotliwości kursowania. Dwa autobusy prototypowe kursują od 4,5 tys. godzin i przejechały dotychczas ponad 62 tys. kilometrów.

Volvo 7900 Electric Articulated będzie dostępny w dwóch rozmiarach – 18 i 18,7 metrów. Został zaprojektowany w taki sposób, aby sprostać wymaganiom w zakresie pojemności, komfortu i informacji o ruchu drogowym, zapewniając jednocześnie wygodne wsiadanie i wysiadanie pasażerów. Akumulatory będą ładowane zarówno przez stacje szybkiego ładowania na przystankach końcowych, jak i poprzez uniwersalny system do ładowania pojazdów elektrycznych CCS ( Combined Charging System) – nocą w zajezdni.

Volvo 7900 Electric Articulated zostanie zaprezentowany publiczności na październikowej wystawie Busworld w Brukseli.

– Przejście na zrównoważony transport publiczny odbywa się w miastach na całym świecie. Dzięki cichym, bezemisyjnym autobusom elektrycznym wyposażonym w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, możemy wspierać miasta w rozwiązywaniu problemów związanych z emisją zanieczyszczeń, hałasem, zatłoczeniem i wypadkami drogowymi, aby stały się Miastami Zerowej Emisji (ang. „Zero Cities”). Nasz nowy elektryczny autobus przegubowy o dużej pojemności jest w tym procesie bardzo ważnym narzędziem – powiedział prezes Volvo Buses Håkan Agnevall na kongresie UITP.

Gama zelektryfikowanych autobusów Volvo:

  • Autobusy hybrydowe: Volvo 7900 Hybrid, Volvo 7900 Hybrid Articulated, Volvo Hybrid Double Decker.
  • Hybrydowo – elektryczne (typu „plug-in”): Volvo 7900 Electric Hybrid, Volvo Electric Hybrid Double Decker (B5LHC).
  • Autobusy elektryczne: Volvo 7900 Electric, Volvo 7900 Electric Articulated (premiera jesienią 2019 r.).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!