Zmiany w zarządzie Fota S.A.

10 stycznia 2011, 0:00

Firma Fota S.A. poinformowała o zmianach w zarządzie spółki. W wyniku decycji Rady Nadzorczej powołany został między innymi nowy prezes zarządu.  

Nowy prezes – Paweł Gizicki
Rada Nadzorcza spółki powołała na stanowisko prezesa zarządu Pawła Gizickiego, dotychczasowego wiceprezesa i dyrektora finansowego. Wcześniej rezygnację z funkcji prezesa i tym samym z zarządu Foty S.A. złożył Wojciech Pratkowski. Rada podjęła też uchwałę o powołaniu Karola Dudija na stanowisko członka zarządu, dyrektora sprzedaży.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: Zmiany w zarządzie Foty są efektem zakończonego, otwartego konkursu na stanowisko prezesa zarządu. Spółka już w czerwcu br. informowała o jego rozpoczęciu. Zgodnie z przyjętym wcześniej planem misja prezesa Wojciecha Pratkowskiego polegająca na restrukturyzacji spółki i grupy oraz przygotowaniu strategii rozwoju na lata 2010-2014 zakończyła się sukcesem. Zadanie realizacji zadań wynikających z przyjętej strategii otrzyma nowy prezes. Dzisiaj znamy już jego nazwisko.

Komentarz Bogdana Foty
Założyciel i główny akcjonariusz spółki – Bogdan Fota skomentował zmiany następującymi słowami:
 – Rekrutację prowadziliśmy w ramach konkursu, przy udziale renomowanej firmy doradczej. Paweł Gizicki zdecydował się w nim wystartować.  Kandydatów ocenialiśmy w oparciu o obiektywne kryteria. Pan Gizicki zaprezentował przekonującą wizję rozwoju spółki, a jego dodatkowym atutem jest fakt, że zna firmę i może praktycznie od zaraz rozpocząć swoją misję, bez konieczności przechodzenia okresu wdrożeniowego.

Paweł Gizicki pracuje w Focie od września 2008 roku. To on był autorem programu restrukturyzacji finansowej która w największym stopniu wpłynęła na poprawę wyników spółki i pozwoliła odrobić straty spowodowane min. przez transakcje walutowe zawierane przez poprzedni zarząd. Dał się także poznać, jako dobry organizator i wszechstronny menedżer. Za jego sukces uważa się udaną restrukturyzację spółek zależnych, które wcześniej ciążyły w wynikach grupy.

Nowy członek zarządu – Karol Dudij
Równocześnie ze zmianą na stanowisku prezesa RN powołała do zarządu spółki Karola Dudija, który będzie odpowiedzialny za rozwój sprzedaży. Pan Dudij posiada bogate doświadczenie na stanowiskach związanych z budowaniem struktur sprzedażowych oraz zarządzaniem siecią oddziałów. Ostatnio pracował w giełdowej spółce Action S.A., na stanowisku Dyrektora Pionu Zakupów i Sprzedaży.

Przychody ze sprzedaży Foty SA w ostatnich latach nie rozwijają się tak szybko, jak byśmy sobie tego życzyli – tłumaczy Paweł Gizicki – stąd nasza decyzja o wzmocnieniu zarządu o osobę o silnych kompetencjach w tym obszarze. Uporządkowanie struktur sprzedaży i ujednolicenie modelu biznesowego uznaję za jeden z moich priorytetów. Jestem przekonany, że przełoży się to na istotny wzrost przychodów.

Paweł Gizicki wśród swoich głównych celów, obok rozwoju sprzedaży, wymienia dokończenie wdrożenia nowego systemu ERP, rozwój oferty z naciskiem na marki własne oraz dalszą restrukturyzację Grupy Kapitałowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!