Solaris Tramino w miejskiej dżungli

28 stycznia 2011, 0:00

Od 29 stycznia Solaris Tramino będzie poruszał się na regularnej linii w Poznaniu. Będą mogli skorzystać z niego pasażerowie linii nr 14. To nie pierwszy tramwaj z dostawy 45 sztuk zaplanowanych na lata 2011-2012, lecz przedseryjny egzemplarz, który spełnia wszystkie wymogi by wozić pasażerów i który przez ostatnie miesiące był testowany w Poznaniu.

– „Zdecydowaliśmy się na wydzierżawienie tego pojazdu, głównie w celu zebrania dodatkowych doświadczeń z eksploatacji w rzeczywistym ruchu z pasażerami. Dzięki temu zarówno motorniczowie oraz obsługa techniczna będzie doskonale przygotowana na przyjęcie pierwszej partii Solarisów Tramino, które dotrą do nas w połowie tego roku” – mówi Jan Firlik Dyrektor Pionu Przewozów Tramwajowych w poznańskim MPK.

Umowa dzierżawy tramwaju pomiędzy firmą Solaris a poznańskim Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym została podpisana na trzy lata. W okresie jej obowiązywania poznański przewoźnik będzie płacić tylko i wyłącznie za przejechane kilometry z pasażerami. Umowa przewiduje, że Solaris będzie mógł wypożyczać tramwaj na targi i prezentacje. Bieżącą obsługę serwisową zapewnia producent tramwaju. Ponadto w pierwszych tygodniach kursowania Tramino, motorniczym MPK będzie towarzyszyć pracownik firmy Solaris, który w razie potrzeby będzie służyć wiedzą na temat nowego pojazdu.

W kolejnych tygodniach tramwaj będzie również pojawiał się na pozostałych poznańskich liniach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!