Pierwsze Nowe Actrosy w Polsce

, 28 czerwca 2019, 14:49

25 czerwca 2019 roku, w siedzibie Dealera Mercedes-Benz Trucks Sobiesław Zasada Automotive w Brzozie, został oficjalnie przekazany klientowi pierwszy Nowy Actros, który trafił do firmy transportowej Kawczyński Logistics ze Ślesina.

Polakierowanych na firmową czerwień 20 nowych Actrosów 1845 LS z dwoma rodzajami kabin – GigaSpace i BigSpace – to pierwsza partia pojazdów tego modelu, zamówionych przez firmę Włodzimierza i Stanisława Kawczyńskich. Łącznie w ciągu 2019 i 2020 roku firma ze Ślesina odbierze ich okrągłe 100. Jeszcze w tym roku, jesienią, do 20 odebranych w czerwcu egzemplarzy dołączy kolejnych 30. Następne Nowe Actrosy firma planuje odbierać w trzech etapach w przyszłym roku, w związku z kompleksową wymianą pojazdów. Tym samym cała flota Kawczyński Logistics będzie utrzymana pod znakiem trójramiennej gwiazdy.

– Postawiliśmy na Mercedesa i mamy nadzieję, że ta współpraca będzie długofalowa – powiedział podczas uroczystości Stanisław Kawczyński – Przekonało nas do tego kilka elementów. Założyliśmy, że uda nam się obniżyć spalanie do średniej poniżej 24 litrów na 100 km. Nasi kierowcy zdecydowanie zarekomendowali nam Mercedesa – a ich zdanie jest dla nas ważne.

Założyciel firmy i jej współwłaściciel, Włodzimierz Kawczyński podkreślił jednocześnie, że Nowy Actros jest inwestycją nakierowaną zarówno na spełnianie potrzeb najbardziej wymagających klientów, jak i zachętą, która przyciąga najlepiej wykwalifikowanych kierowców.

Symboliczny kluczyk do Nowego Actrosa przekazał właścicielom Piotrek Urban, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska, Igor Kaczorkiewicz, Head of Product & Marketing, PR Mercedes-Benz Trucks Polska, a także Tomasz Pantkowski, Szef Sprzedaży samochodów ciężarowych SZA Bydgoszcz.

Firma Kawczyński Logistics jest firmą rodzinną o ponad 20-letniej historii, mieszczącą się w Ślesinie pod Bydgoszczą. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w międzynarodowym transporcie dalekobieżnym. Swoim klientom oferuje kompleksowe usługi przewozowe. Firma posiada obecnie 90 pojazdów – na koniec 2020 r. po uwzględnieniu kompleksowej wymiany floty liczba ta wzrośnie do 115 i wówczas będą to wyłącznie Nowe Actrosy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 2 lipca 2019, 13:26 0 0

Ostatni dobry Mercedes: W123 ("beczka")...

Odpowiedz