Rewolucja w regeneracji – produkty Elstock w Polsce

7 marca 2011, 13:31

Grupa Borg Automotive rozpoczęła swoją działalność ponad 30 lat temu. Od tamtej pory grupa ciągle się rozwija i dziś w samych zakładach produkcyjnych na terenie Polski zatrudnia prawie 800 pracowników. W roku 2011 Borg Automotive planuje uruchomienie sprzedaży swoich produktów pod marką Elstock również w Polsce.

Kim jesteśmy?

Grupa Borg Automotive rozpoczęła swoją działalność ponad 30 lat temu, gdy Søren TOFT Jensen, w wieku 25 lat, otworzył swój własny warsztat samochodowy w Danii. Na początku działalności warsztat zajmował się standardowymi naprawami układów elektrycznych, szybko jednak okazało się, że istnieje zapotrzebowanie na zregenerowane rozruszniki i alternatory. Naturalną sprawą stała się zatem zmiana ze zwykłego warsztatu samochodowego na firmę specjalizującą się w rozrusznikach i alternatorach – Elstock. Dobra jakość i wysoki poziom produktów grupy Borg Automotive definiują naszą ofertę. Kilka sprawnych i wydajnych fabryk produkcyjnych – w tym jedna w Polsce specjalizują się w regeneracji części samochodowych.
W skład oferty wchodzą produkty z czterech grup:

Kompresory klimatyzacji   Rozruszniki   Alternatory   Zaciski hamulcowe

Powyższe grupy produktowe obejmują ponad 7000 referencji najbardziej popularnych części samochodowych. Pokrywają one większość samochodów osobowych i ciężarowych jeżdżących po Europie a także maszyny budowlane, rolne i silniki morskie.

Przemysł regeneracyjny

CLEPA European Association of Automotive Suppliers tak określa produkt zregenerowany:
„Zregenerowany produkt spełnia podobną funkcję co oryginalny. Jest produkowany przy użyciu procesu przemysłowego znormalizowanego według szczegółowych specyfikacji technicznych. Uprzemysłowienie  procesu określa podstawowe standardy zarządzania. A zregenerowana część ma gwarancję taką samą jak nowa.”
Trudno uwierzyć, że  przemysł regeneracyjny rozpoczął działalność dopiero około 60 lat temu. Wcześniej wszystkie uszkodzone części uznawane były za złom. Potężne niszczarki cięły pojazdy na małe kawałki. Jedynie części metalowe wykorzystywane były w przemyśle stalowym. Wszystkie inne materiały rozdrabniano na małe elementy i wywożono na składowiska odpadów wraz z odpadami z gospodarstw domowych, zanieczyszczając tym samym wody i atmosferę. Na szczęście wiele się zmieniło. Duński producent Borg Automotive jest jednym z liderów w europejskiej branży regeneracyjnej działającej na rzecz czystszego środowiska.  Działalność człowiek negatywnie wpływa na środowisko naturalne, dlatego też regeneracja odgrywa wiodącą rolę w walce o zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, zmniejszenia zużycia energii i zasobów naturalnych poprzez usunięcie konieczności ponownego topienia zużytych części by wytworzyć nowe wyroby. Znany Instytut Frauenhofera obliczył, że regeneracja oszczędza nie mniej niż 85% energii zużywanej w tworzeniu oryginalnych wyrobów po raz pierwszy. Wyroby zawsze można stopić ale jeżeli możemy tchnąć nowe życie w ten wyrób, zanim zostanie przetopiony pomagamy chronić środowisko i mamy prawdziwe korzyści dla społeczeństwa.
Więcej informacji znajdziecie Państwo:

Strona internetowa dotycząca produktów Elstock www.elstock.net
Strona internetowa Borg Automotive: www.borgautomotive.com

Przygotowała firma Fomar Borg Automotive S.A.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!