Już niebawem Pomorska Miss Scania 2019

3 września 2019, 14:27

Gdański oddział Scania ugości setki fanów pojazdów ciężarowych tej marki już po raz 18. Kultowy zlot połączony z rodzinnym piknikiem z atrakcjami dla najmłodszych odbędzie się 7 września br. Impreza rozpoczyna się o godz. 12:00.

Głównymi bohaterkami dnia będą oczywiście kilkutonowe pojazdy Scania, których posiadacze każdego roku zaskakują nowymi efektownymi grafikami, unikalnym tuningiem i dodatkami. Zwieńczeniem dnia będzie konkurs na najładniejszy pojazd Scania. Do tej pory uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach, jednak w tym roku organizatorzy przygotowali coś specjalnego.

Nowe kategorie

Tradycyjnie o przyznaniu głównej nagrody i tytułu Pomorskiej Miss Scania zadecyduje jury składające się z przedstawicieli branżowych magazynów i kierownictwa oddziału Scania w Gdańsku. Kolejne trofea do zdobycia podczas konkursu, to Pomorska Miss Scania Publiczności, przyznawane przez gości odwiedzających imprezę, Nagroda Dyrektora gdańskiego oddziału Scania oraz Pomorska Miss Scania Weteran Szos, dla najlepiej utrzymanych pojazdów Scania wyprodukowanych przed 1990 r.

W tym roku konkurs został wzbogacono o nowe kategorie. W związku z rosnącą popularnością pojazdów napędzanych alternatywnymi źródłami energii, właściciele pojazdów Scania z napędem gazowym, będą mogli ubiegać się o tytuł Pomorskiej Miss Scania LNG. Dodatkowo z okazji wyjątkowego jubileuszu 50-lecia Scania V8 oceniane będą również pojazdy z silnikiem V8 w kategorii Miss V8.

Na odwiedzających Pomorską Miss Scania czeka wiele atrakcji: koncerty, konkursy
i atrakcje dla najmłodszych. Podczas tegorocznej imprezy, w specjalnie wydzielonej strefie, odbędzie się również prezentacja pojazdów Scania przeznaczonych do transportu długodystansowego, napędzanych paliwami alternatywnymi. W ofercie Scania znajduje się najszersza na rynku gama gotowych rozwiązań opartych na gazie, bioetanolu, biodieslu i HVO oraz rozwiązań elektrycznych.

Impreza zostanie zwieńczona paradą pojazdów Scania głównymi ulicami Gdańska
w asyście policji. Program Pomorskiej Miss Scania 2019:

  • wybory Pomorskiej Miss Scania,
  • konkurencje dla kierowców, konkursy dla dorosłych i dzieci,
  • koncert NORBI,
  • prowadzenie: Tomasz Galiński z Radia Gdańsk,
  • oprawa muzyczna: zespół Cocktail, catering Pizzeria Mona.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!