Volvo 9900 z dwiema nagrodami na Busworld

, 21 października 2019, 13:11

Autokar Volvo 9900, produkowany w całości w Polsce, otrzymał dwie prestiżowe nagrody na międzynarodowej wystawie Busworld w Brukseli. Został uznany za najlepszy (Grand Award Coach) i najbezpieczniejszy (Safety Label Coach) autokar w konkursie Busworld Awards 2019.

Volvo 9900 został wybrany najlepszym autokarem spośród wszystkich kategorii pojazdów zgłoszonych do konkursu i otrzymał tytuł Grand Award Coach. Jury przyznało noty za właściwości jezdne, wygląd wnętrza i nadwozia oraz łatwość utrzymania i serwisowania.

Volvo 9900 jest jednym z najczęściej nagradzanych autokarów w historii. Wcześniej zdobył prestiżową nagrodę Red Dot Award, nagrodę Sustainable Bus Award i Coach of the Year w Hiszpanii. Przede wszystkim jednak Volvo 9900 jest wysoko cenione przez klientów, kierowców i pasażerów, co przekłada się na dobre wyniki sprzedaży. Uzyskanie kolejnych dwóch prestiżowych nagród na wystawie Busworld jest dowodem na to, że udało nam się zaoferować autokar światowej klasy – powiedział Håkan Agnevall, Prezes Volvo Buses.

Oprócz tytułu najlepszego autokaru, Volvo 9900 otrzymało nagrodę dla autokaru najbardziej bezpiecznego – Safety Label Coach. Pojazd otrzymał więcej punktów za bezpieczeństwo od swoich konkursowych konkurentów – m.in. dzięki automatycznemu systemowi gaśniczemu, systemowi chroniącemu kierowcę w przypadku kolizji, czy systemowi zarządzania strefami (Zone Management System), który dostarcza informacji o pojeździe i umożliwia zdalną kontrolę prędkości pojazdu w wybranych strefach – na przykład w pobliżu szkół, szpitali lub w centrach miast. Jury doceniło też system oświetlenia drzwi, który pomaga pasażerom podczas wsiadania i wysiadania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!