W Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyła się VII edycja targów TransLogistica, skierowanych do szeroko rozumianej branży TSL. Były to trzy dni wypełnione nowinkami technologicznymi, zdobywaniem wiedzy, poszerzaniem kontaktów i wymianą spostrzeżeń na temat prowadzenia działalności biznesowej w świecie logistyki.
Swoją ofertę zaprezentowało ponad 285 wystawców, m.in z Polski, UE, krajów bałtyckich, Europy Wschodniej, Chin czy Indii. Ceremonię otwarcia targów poprowadzili:
- Alvin Gajadhur – Główny Inspektor Transportu Drogowego
- Marek Tarczyński – Przewodniczący Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki
- Steffen Bilger – Sekretarz stanu, Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej Republiki Federalnej Niemiec.
Na dwóch halach EXPO XXI można było zaczerpnąć informacji od specjalistów z różnych specjalizacji rynku TSL. Duża część stoisk była poświęcona rozwiązaniom informatycznym ze szerokim wachlarzem zastosowań w branży. Począwszy od oprogramowania dla tachografów, przez systemy stworzone dla potrzeb telematyki, planowania tras, liczenia kosztów prowadzenia działalności, aż po komunikatory przeznaczone dla kierowców i spedytorów.
Nie zabrakło firm przedstawiających rozwiązania przeznaczone dla sektora logistycznego i spedycyjnego jak planowanie logistyki magazynowej, systemy oferujące efektywniejsze dobieranie przewoźników do ładunków.
Mocny akcent był widoczny w tematyce zarządzania paliwami. Swoje stoiska zaprezentowały koncerny paliwowe, sieci stacji paliw dla rynku ciężarowego, jak i przedsiębiorstwa zajmujące się rozwiązaniami dla tej branży np. kartami paliwowymi, a nawet systemami chroniącymi przed kradzieżą płynnego złota z ciągników siodłowych.
Podczas targów odbyła się również seria paneli dyskusyjnych i konferencji dotyczących zarówno poszczególnych sektorów branży, czyli transportu, spedycji i logistyki, a także poszczególnych rodzajów transportu i ich wpływie na działanie gospodarki międzynarodowej, np. omówiono potencjał polskich centrów logistycznych w obsłudze handlu kolejowego między UE i Azją. Poruszono także temat przemian prawnych i technologicznych, które zreorganizują transport drogowy w najbliższych dekadach, omówiono temat digitalizacji w transporcie, minimalizacji ryzyka transakcyjnego, a także odbyła się debata poświęcona trendom w logistyce. Ostatni dzień targów poświęcony był zagadnieniom z zakresu IT i telematyki.
Odbyły się w tym roku także targi pracy TransLogistica Jobs zlokalizowane w osobnej hali, której przyświecała idea zgromadzenia pracodawców oferujących nowe miejsca pracy, a także specjalistów poszukujących rozwoju zawodowego i wkraczających w świat TSL absolwentów i studentów uczelni wyższych.
VII edycja targów TransLogistica odbyła się w dniach 5-7 listopada w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Byliście? Opiszcie swoje wrażenia w komentarzach.
Komentarze