Konkurs Nissens – wyniki

13 grudnia 2019, 8:19

Wiemy już, do kogo trafią trzy ciepłe polary od firmy Nissens. Prezentujemy także prawidłowe odpowiedzi na konkursowe pytania.

1. Opisz pokrótce procedurę wymiany sprzęgła wentylatora w aucie ciężarowym. (podpowiedzi w filmiku)

2. W roku 2019 Nissens wdrożył nową linię produktową w zakresie części do samochodów ciężarowych – co to są za produkty?
Odp. Zbiorniki wyrównawcze do układów chłodzenia silnika.

3. Podczas wymiany sprzęgła wentylatora, należy zwrócić szczególną uwagę na śruby, którymi przykręcany jest wentylator do sprzęgła. Czy w przypadku sprzęgieł wentylatorów Nissens należy dodatkowo zaopatrzyć się w te śruby?
Odp.: Nie, wysokiej jakości śruby do przykręcania śmigła wentylatora są w komplecie ze sprzęgłem Nissens.

4. Podaj dwie najbardziej popularne metody sterowania sprzęgłami wentylatorów w pojazdach ciężarowych.
Odp.: Sterowanie elektroniczne przez komputer pojazdu oraz sterowanie mechaniczne z wykorzystaniem bimetalu, czyli metalu odkształcającego się w kontrolowany sposób pod wpływem temperatury.

5. Zbiornik wyrównawczy jest bardzo ważnym elementem układu chłodzenia. Jak jest jego rola?
Odp. Zbiornik wyrównawczy przyjmuje nadmiar płynu chłodzącego, podczas gdy zwiększa on swoją objętość w układzie podczas ogrzewania i przez to zabezpiecza układ chłodzenia przed nadmiernym wzrostem ciśnienia i jego rozsadzeniem.

6. Na bazie katalogu internetowego online Nissens (www.nissens.com.pl/katalog) podaj numer zbiornika wyrównawczego do Volvo FH II (2012-) 380-750 KM.
Odp.: Nissens 996069

7. Nissens jest partnerem technologicznym najlepszego zespołu startującego w FIA European Truck Racing Championship. Który zawodnik startujący w tej najbardziej wymagającej serii wyścigów samochodów ciężarowych korzysta z elementów układu chłodzenia Nissens?
Odp.: Jochen Hahn.

Nagrody to 3 polary z logo marki Nissens w rozmiarze L lub XL (do wyboru). Trafią one do następujących uczestników:

  • Paulina Deredas
  • Krzysztof Włodarczyk
  • Monika Koczara

Nagrody zostaną wysłane pocztą. Zwycięzcom gratulujemy.

Konkurs trwał od 26 listopada do 5 grudnia 2019 r.

Zapoznaj się z regulaminem>>>

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Prezess, 28 listopada 2019, 14:53 0 0

Mam nadzieję, że konkursu znów nie wygrają koledzy z IC albo Autosu...Dajcie może szansę wchodzącym gwiazda z Martezu bądź podupadłym stadem klaczy z Opoltransu ?

Odpowiedz