Owocne targi AUTOSTRADA-POLSKA

13 maja 2011, 12:25

862 firmy, kilkaset ton sprzętu i ponad 20 000 zwiedzających – to liczby, za pomocą których najłatwiej opisać ostatnie targi AUTOSTRADA-POLSKA, które odbyły się w dniach 10-13 maja 2011 r. w Kielcach.

Na powierzchni blisko 33 000 metrów kwadratowych zaprezentowano wszystko, co niezbędne przy budowie dróg ekspresowych i autostrad. Odbyły się również liczne konferencje oraz pokazy dynamiczne maszyn Volvo. Zaprezentowano m.in. nowy, kompaktowy walec na gumowych kołach GRW 280 firmy HAMM oraz samojezdną kosiarkę do poboczy Speedy Cutter. Można było również skorzystać z symulatora maszyny Volvo.

Pierwsza z licznych konferencji, organizowana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów, była poświęcona obniżaniu natężenia hałasu. Drugiego dnia odbyła się konferencja „Bezpieczeństwo ruchu w komunikacji lądowej”, organizowana przez  Świętokrzyski Klub Drogowca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach, kielecki oddział GDDKiA oraz Targi Kielce. Inną ciekawą konferencją była „Zieleń Autostradowa”, przygotowana przez firmę Dendros, przy współpracy z Targami Kielce. Odbyła się też konferencja „Dla poprawy efektywności i jakości pracy maszyn drogowych”, organizowana przez firmę Drabpol, podczas której poruszano zagadnienia szyny CAN, systemów dynamicznych wag czy komfortu pracy operatora.

Wśród ponad 800 firm, które były obecne na targach, znalazły się przedsiębiorstwa z Austrii, Belgii Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Polski.

– „Firmy obecne na targach AUTOSTRADA-POLSKA, MASZBUD oraz TRAFFIC-EXPO, od 10 lat stanowią około 20 proc. wszystkich wystawców Targów Kielce; ponad 15 proc. z nich to firmy zagraniczne.” – powiedział prezes zarządu Targów Kielce, Andrzej Mochoń.

Targom AUTOSTRADA-POLSKA towarzyszyły VII Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO-TIL oraz XIII Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD. Wystawcy korzystali z nowo wybudowanych obiektów targowych, oddanych do użytku latem ubiegłego roku. Hala została wyposażona w system przeciwpożarowy i monitorowanie zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu. Posadzka uzbrojona stalowymi siatkami umożliwiła ruch ciężkich pojazdów i sprzętu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Targi Autostrada Polska – Kielce | Blog ekspercki Grupy BESON, 16 sierpnia 2015, 23:00 0 0

[…] Z dużą dozą ciekawości jechałem na targi w Kielcach „Autostrada Polska’. Cóż ciekawego zobaczę biorąc pod uwagę w ostatnich latach kryzys gospodarczy. Subiektywnie powiem, że byłem rozczarowany już 3 km przed targami, ponieważ podróż z Leszna plus minus trwała około 5-6 godzin. Po drodze pojawiło się sporo  remontów dróg, objazdów itp. standard dzisiaj i na samym końcu wjazd do Kielce. Widzę targi, nawigacja pokazuje 3 minuty do celu, a tu ni metr do przodu. Co ??? Ano budowa drogi. Jechałem bite 6 godzin. Obejrzenie tragów zajęło mi góra 1,5 h nie wspomnę o sztuce szukania miejsca do zaparkowania w pobliżu targów. Znalazłem, jakieś 1,5 km dalej. To nic.  To świadczy o tym, że targi się odrodziły i ludzie zwiedzają takie imprezy. Pochwalny hymn znajdziecie na portalu truckfocu.pl   Owocne targi … […]

Odpowiedz