Meritor dostarczy lekki układ hamulcowy do naczep

15 grudnia 2019, 14:08

Meritor Inc. poinformował, że od 2021 r. będzie dostarczał jeden z najlżejszych w branży pneumatyczny układ hamulców tarczowych dla firmy Schmitz Cargobull AG, producenta naczep, przyczep i nadwozi.

– Zawarcie umowy z tak szanowanym producentem OEM, jak Schmitz Cargobull, umacnia nasz cel dywersyfikacji działalności i pozycjonuje Meritora na topowym miejscu w Europie – powiedział Tony Nicol, wiceprezes działu Truck Europe. – Nowy układ hamulcowy zapewnia znaczne oszczędności kosztów i masy, a jednocześnie utrzymuje wydajność, jakiej oczekują nasi klienci.

Roland Klement, członek zarządu i dyrektor ds. Badań i rozwoju w Schmitz Cargobull, powiedział:

– Cieszymy się, że możemy współpracować z globalnym dostawcą, który sprawdził rozwiązania w zakresie hamowania o stałej jakości i dedykowanej obsłudze klienta i jest w zgodzie z naszymi celami.

Schmitz Cargobull to wiodący na rynku producent naczep w Europie, który wyprodukował w ubiegłym roku ponad 63 500 sztuk pojazdów (dane wstępne na podstawie roku obrotowego 2018-19).

Rozwiązanie hamulcowe Meritor dla OEM ma na celu spełnienie oczekiwań floty naczep pod względem wydajności, bezpieczeństwa i wydajności. Komponenty skoncentrowane na wadze i osiągach zostały opracowane w centrum doskonałości hamowania Meritor w Cwmbran w Wielkiej Brytanii. Firma Meritor zaprojektowała hamulec w oparciu o zapewnienie TCO (całkowity koszt posiadania) przy jednoczesnym zachowaniu kluczowych aspektów obecnych technologii. Mechanizm regulacyjny oparty jest na sprawdzonej konstrukcji hamulca ELSA firmy Meritor i obejmuje nową, zgłoszoną do opatentowania konstrukcję klocków ciernych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!