Konkurs z kalendarzami febi na rok 2020 – wyniki

3 stycznia 2020, 12:41

Zimne lodowce, kipiące z gorąca źródła, parująca ziemia: w tym roku plenerem nowego kalendarza warsztatowego febi była Islandia. W porównaniu do wszystkich wcześniejszych edycji w najnowszym kalendarzu na pierwszy plan bardziej wysunęły się krajobrazy. Znamy już zwycięzców konkursu, którzy otrzymają własny kalendarz febi.

Islandia oferuje mnóstwo spektakularnych motywów fotograficznych – od lodowca Vatnajökull, przez utworzone z zastygniętej lawy i porośnięte mchem tereny powulkaniczne, po imponujące wodospady. W maju 2019 na 22 plenerach zdjęciowych zrobiono ponad 6 000 fotografii, ale do ostatecznej wersji kalendarza trafiło tylko 12 najlepszych. Zdjęcia robiono również w miejscach, które wcześniej służyły już za plener zdjęciowy znanych filmów i seriali. I tak tytułowy motyw został sfotografowany w zatoce, w której przed kamerą jako James Bond wystąpił Pierce Brosnan. Albo motyw października: wodospad, który został wykorzystany jako sceneria przebojowego serialu „Gra o tron“.

Zobacz wybrane zdjęcia z kalendarza:

Zdjęcia nie były łatwym zadaniem dla modelek, ponieważ na miejscu panowała temperatura około siedmiu stopni Celsjusza. Ale trudy opłaciły się: 19-ste wydanie kalendarza febi łączy w sobie elegancję z żywiołami natury. Z pewnością w każdym warsztacie będzie przyciągał wzrok. By zagrać o kalendarz, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania, dotyczące produktów, znajdujących się w ofercie marki febi.

1. Jak często wymienia się amortyzatory kabinowe w pojazdach ciężarowych?
Odpowiedź: po wystąpieniu usterki

2. Co należy zrobić przed założeniem nowej pompy podnoszenia kabiny?
Odpowiedź: przepłukać układ nowym olejem hydraulicznym

3. Czy tarcze hamulcowe febi akredytowane przez FIA (Fédération Internationale de l’Automobile) do stosowania w wyścigach aut ciężarowych są dostarczane na rynek aftermarketowy?
Odpowiedź: tak

Nagrody to 10 egzemplarzy kalendarza febi na rok 2020. Trafią one do 10 uczestników, którzy odpowiedzieli na powyższe pytania najlepiej w opinii konkursowego jury. Są to:

  1. Arkadiusz Zatorski
  2. Mateusz Pawlak
  3. Damian Kozłowski
  4. Anna Jurczak
  5. Karol Słomski
  6. Dariusz Matusiewicz
  7. Kamil Bartczak
  8. Krystian Skiba
  9. Bartosz Gawęda
  10.  Wojciech Sekuła

Nagrody zostaną wysłane pocztą. Zwycięzcom gratulujemy.

Zapraszamy do zaglądnięcia za kulisy sesji zdjęciowej kalendarza:

 

Konkurs trwał od 17 do 23 grudnia 2019 r.

Zapoznaj się z regulaminem >

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!