Monitoring martwego pola fabrycznie w ciężarówkach DAF

17 grudnia 2019, 14:26

Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników dróg w małych i dużych miastach, DAF Trucks wprowadza w ciągnikach siodłowych 4×2 FT oraz 6×2 FTP system DAF City Turn Assist (monitoring martwego pola) jako fabrycznie montowaną opcję. Jest również oferowany jako rozwiązanie na rynku wtórnym.

DAF City Turn Assist to system bezpieczeństwa mający za zadanie alarmowanie kierowców za pomocą wizualnych i dźwiękowych ostrzeżeń, gdy inni użytkownicy drogi — od pieszych i rowerzystów po samochody i motocykle — znajdują się w martwym polu z boku pojazdu. System monitorujący nie tylko informuje o ograniczeniach prędkości podczas jazdy w mieście, ale też wykrywa innych użytkowników drogi poruszających się po sąsiednim pasie ruchu, gdy kierowca zmienia pas lub włącza się do ruchu przy wyższych prędkościach.

System DAF City Turn Assist wykorzystuje technologię radarową umożliwiającą optymalne wykrywanie obiektów, nawet w warunkach słabej widoczności. Po stronie pasażera, na tylnym błotniku lub w jego pobliżu zamontowane jest pojedyncze urządzenie radarowe bliskiego zasięgu. Jego konstrukcja umożliwia pracę w najtrudniejszych warunkach.

Ostrzeżenia są widoczne na zlokalizowanym w strategicznym miejscu wyświetlaczu LED umieszczonym na słupku A w kabinie po stronie pasażera, w pobliżu lusterka bocznego. Gdy prawy kierunkowskaz jest włączony, mogą być również emitowane sygnały dźwiękowe. Fabrycznie montowany system DAF City Turn Assist obejmuje kompletny zestaw elementów (radar, wyświetlacz i wiązki przewodów).

System DAF City Turn Assist jest oferowany jako opcja w ciągnikach siodłowych Euro 6 4×2 FT i 6×2 FTP z lewostronnym układem kierowniczym oraz silnikami MX-11 i MX-13, a także w modelach CF Electric. W przypadku modeli CF i XF z prawostronnym układem kierowniczym DAF oferuje już opcjonalne systemy kamer i czujników zaprojektowane w celu ochrony zagrożonych użytkowników drogi, umożliwiające spełnienie wymogów rynkowych i prawnych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!