Irański kierowca wraca do domu Scanią R500

9 stycznia 2020, 14:18

Irański kierowca Fardin Kazemi po kilku tygodniach załatwiania spraw związanych z prawem międzynarodowym, wreszcie wyruszył nową ciężarówką do domu. Wybór padł na Scanię R500 w wersji Topline z 2013 roku.

Zakupiona za środki zgromadzone ze zbiórki Scania ma przebieg 630 tys. kilometrów. Wyposażona jest m.in. w retarder, skórzaną tapicerkę, skrzynię biegów Opticruise. Za jednostkę napędową służy 500 konny silnik V8 Euro 5.

Początkowo sprawa Fardina miała być prosta – zbiórka pieniędzy, zakup maszyny i w drogę. Jednak podczas drążenia tematu rejestracji pojazdu okazało się, że jest to o wiele bardziej skomplikowane. Irańskie prawo dotyczące rejestracji pojazdów jest nieporównywalnie bardziej restrykcyjne od polskiego. Fardin musiał osobiście załatwić niezbędną dokumentację w Iranie i dopiero wtedy mógł wybrać model z dostępnych możliwości. Decydując się na markę Scania, Fardin miał do wyboru listę 3 modeli, która została opracowana przez autoryzowane przedstawicielstwo marki i lokalne władze. Więcej o całej akcji można przeczytać tutaj.

Foto: Facebook.com/IranianInternational

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!