Najliczniej w historii – podsumowanie spotkania sieciowego Q Service Truck

24 lutego 2020, 23:33

W dniach 31 stycznia – 1 lutego w Folwarku Łochów odbyła się rokroczna uroczystość dla członków międzynarodowej sieci Q-Service Truck. Przedstawiciele warsztatów z całej Polski, ale też z Litwy i Ukrainy, przyjechali do urokliwego pałacu, aby podsumować ostatnie dwanaście miesięcy, przyjąć w swoje struktury nowych członków i zastanowić się nad perspektywami całej branży na rok 2020. Było to najliczniejsze sieciowe spotkanie w historii tej organizacji.

Tradycyjnie już w pierwszym kwartale nowego roku właściciele warsztatów zrzeszonych w Q-Service Truck spotykają się na trzydniowym wyjeździe, podczas którego zacieśniają więzi, integrują się w swoim gronie, ale przede wszystkim podsumowują sukcesy i trudności ostatniego roku, jakie dotknęły same serwisy i branżę ciężarową w szerszym kontekście. Tym razem miejscem spotkania był Folwark Łochów, a przybyłych gości przywitał Damian Kostro, Dyrektor Sprzedaży Rynku Pojazdów Użytkowych w Inter Cars:

– Budujące, że w tym roku znów spotykamy się w tak licznym gronie, co oznacza, że sieć rozwija się w dobrym kierunku. Cieszymy się, że w strukturach Q-Service Truck możemy powitać nowych członków, którzy celująco zdali audyt i z pewnością podniosą jakość całej organizacji.

Sobota była dniem niezwykle intensywnym, a rozpoczęła się porannym panelem, podczas którego Damian Kostro oraz Mariusz Kozubek, Menadżer Regionu, podsumowali rok 2019 w Inter Cars i przedstawili plany spółki na kolejnych 12 miesięcy.

Jako Inter Cars nadal będziemy chcieli kontynuować wartości, od których zaczęło się budowanie całej sieci. Pragniemy dążyć do tego, aby same warsztaty zrzeszone w naszych strukturach przekazywały między sobą wiedzę. W 2020 roku te wartości będziemy nadal pogłębiać, dojdą też do nich kolejne, bardziej biznesowe, skupiające się na bezpośredniej współpracy z naszymi czołowymi dostawcami dla rynku ciężarowego – dodaje Damian Kostro.

Podczas sobotnich paneli podsumowane zostały wszystkie akcje promocyjne organizowane dla klientów Q-Service Truck, uczestnicy spotkania mogli także poznać ofertę Bio Service, ZF Service Czosnów oraz zaznajomić się z planami Ford Trucks odnośnie sieci dealerskiej i serwisowej na 2020 rok. Jeden z paneli poświęcony został również projektowi System AI, innowacyjnemu rozwiązaniu opartemu na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, pozwalającemu na stworzenie nowoczesnej, przygotowanej według najnowszych wytycznych z Google stron internetowych zintegrowanych z mediami społecznościowymi, takimi jak Facebook.

Wszystkie działania omówione podczas spotkań panelowych miały na celu jeszcze mocniejsze zintegrowanie grupy. O tym samym mówił również Bolesław Rafałko, właściciel serwisu ALBOR z Wałcza:

Współpracujmy ze sobą, bo nasza odmienność jest jednocześnie naszą największą siłą. Każdy z nas jest dobry w czymś innym, a razem możemy robić naprawdę duże rzeczy. Ja jestem otwarty na współpracę, moi kierownicy są gotowi na to, aby pomagać innym członkom naszej sieci. Wspólnie sprawmy, żeby sieć Q-Service Truck była widoczna w całej Polsce!

Inspirującym doznaniem dla wszystkich uczestników spotkania było motywacyjne wystąpienie Bartosza Ostałowskiego, ambasadora Inter Cars, jedynego na świecie kierowcy z licencją FIA prowadzącego samochód stopą. Drifter opowiadał o trudnych chwilach w swoim życiu, o wypadku, w którym stracił obie ręce, a także drodze, jaką przeszedł, aby osiągnąć wyznaczone sobie w życiu cele. Bartosz po swojej krótkiej mowie otrzymał owację, zmierzył się z serią pytań prowadzących, a w kuluarach chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami spotkania. Gromkie brawa po swoim wykładzie motywacyjnym zebrała również Dorota Wellman, która z kolei mówiła o tym, aby nie bać się zmian i traktować je w kategoriach szansy i wyzwania, a nie realnego zagrożenia. Znana prezenterka i dziennikarka swój występ spuentowała słowami, że „kto nie ryzykuje, nigdy nie będzie miał szans na sukces”, co wyraźnie przypadło do gustu chłonącej jej słowa publiczności.

Intensywną sobotę zwieńczyła uroczysta kolacja, w której udział wzięli m.in. Prezes Zarządu Inter Cars, Maciej Oleksowicz, Wiceprezes Zarządu, Krzysztof Soszyński oraz Prezes Zarządu Q-Service Truck, Sławomir Rybarczyk. Pierwszy z nich, witając gości, mówił:

Zawsze traktujemy Was, nasze sieciowe serwisy, jako najważniejszych partnerów. To Wy jesteście najbliżej klientów, potraficie rozwiązywać ich problemy i najlepiej zdajecie sobie sprawę z tego, jakie są ich potrzeby. Dlatego też bardzo zależy nam na tym, aby projekt Q-Service Truck rozwijał się w najbliższych latach równie intensywnie i żebyście rośli w nim razem z nami – mówił Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars.

Jednym z najważniejszych punktów wieczornej gali było uroczyste przyjęcie w poczet sieci jej nowych członków. Z Polski do projektu dołączyły cztery nowe serwisy: Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe BESPOL Sp. z o.o., Firma Handlowo-Usługowa Zdzisława Kłos, Przedsiębiorstwo  Usługowo-Handlowe MICAR Michał Wojtczak oraz Auto „Fiko” Spółka z o.o. Ponieważ sieć przybrała już międzynarodowy charakter i coraz silniej rozwija się na kilku europejskich rynkach, w Łochowie oficjalnie w jej struktury dołączyły również dwa serwisy z Litwy: UAB „Salociai Ir Partneriai” (Ltd.) i UAB „Martonas“ (Ltd.) oraz aż pięć z Ukrainy. Nowymi warsztatami w rodzinie Q-Service Truck zza naszej wschodniej granicy zostały: Renamax LLC, Premium Trucks Lutsk Ltd LLC, Komplekt Service LLC, Valois LLC i Helius Ltd LLC.

Po części oficjalnej, zwieńczonej galową kolacją, przyszła kolej na zabawę. Ze swoim koncertem zaprezentowała się Sabina Jeszka, a w przerwach między jej występami publiczność zabawiał duet DJ–ek. Każdy znalazł czas na tańce, mniej biznesowe, a bardziej towarzyskie rozmowy, wymianę doświadczeń i poglądów. Bal znów zintegrował uczestników spotkania, którzy udowodnili po raz kolejny, że stanowią nie tylko jeden podmiot biznesowy, ale przede wszystkim grono przyjaciół, mających wspólne pasje i zainteresowania oraz dążących do jasno określonych celów.

Opublikowane przez: TruckFocus.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!