Wielton kontynuuje rozwój w regionie CEE

, 2 marca 2020, 9:54

Grupa Wielton poinformowała, że w 2019 roku zarejestrowała łącznie 1 tys. nowych pojazdów w regionie CEE. Dzięki temu producent osiągnął ok. 5 proc. udział na tym rynku. W bieżącym roku Grupa Wielton planuje intensyfikację działań na rynku chorwackim i słoweńskim. Dalszy rozwój regionu CEE i penetracja rynków to główny cel Grupy na najbliższe lata.

Region CEE Grupy Wielton obejmuje takie państwa jak: Rumunia, Bułgaria, Węgry, Czechy, Słowacja, Serbia, Słowenia, Chorwacja. Na wszystkich wymienionych powyżej rynkach roczny poziom rejestracji to ok. 19 tys. pojazdów.

Poszczególne rynki regionu charakteryzują się różną specyfiką produktów wymaganych przez klientów. W głównej mierze jest to uzależnione od sytuacji gospodarczo–politycznej. Grupa Wielton stara się dopasować portfolio produktów do wymagań poszczególnych klientów, stawiając na wysoką jakość i terminowość dostaw.

– Działania Wieltonu oraz reprezentujących nas dealerów pozwoliły na utrzymanie udziałów rynkowych na podobnym poziomie do wyjątkowo dobrego 2018 r., pomimo trudnej koniunktury rynkowej. Szczególnie mocną stroną Wieltonu w regionie CEE są wywrotki. – podkreśla Jacek Stokowski, Dyrektor Eksportu Grupy Wielton.

Analizując poszczególne kraje, Grupa Wielton jest zdecydowanym liderem na Węgrzech. Na tym rynku Grupa odnotowała wzrost udziałów rynkowych o 1,5 proc., uzyskując 283 rejestracje względem 230 w roku 2018. Analogiczny wzrost rdr Wielton uzyskał na rynku rumuńskim (1,3 proc.).

Grupa Wielton rozpoczęła agresywną ekspansję na rynki CEE, na których dotychczas miała niewielkie udziały. Przykładem jest rynek serbski, w którym w poprzednich latach odnotowywano tylko kilka rejestracji rocznie. Tymczasem w 2019 roku Grupa z Wielunia zarejestrowała 53 szt. pojazdów. Dodatkowo na koniec roku producent naczep wypracował solidny portfel zamówień opiewający na ok. 100 szt.

W obecnym roku Grupa Wielton planuje również rozszerzenie działalności w Chorwacji i Słowenii. Dotychczas udziały rynkowe na tych rynkach były niewielkie, niemniej jednak potencjał wynosi około 2,5 tys. sztuk pojazdów rejestrowanych rocznie.

– Dalszy rozwój w regionie CEE i penetracja rynków to główny cel strategiczny na najbliższe lata. Wciąż rozwijające się gospodarki tych krajów pozwalają znaleźć nabywców, a wzrastająca świadomość marki pozwala nowym klientom na podejmowanie współpracy z naszą Grupą. – dodał Jacek Stokowski, Dyrektor Eksportu Grupy Wielton.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!