Truckermania – 26 kierowców z 13 krajów w międzynarodowym finale Ligi Kierowców

21 lipca 2011, 16:24

Ponad 9000 kierowców ciężarówek z Europy, Bliskiego Wschodu i RPA zmierzyło się w krajowych eliminacjach konkursu ekonomicznej jazdy, rozgrywanych w czerwcu br. Już 3 września w Monachium poznamy mistrza międzynarodowej Ligi Kierowców FleetBoard. Wśród finalistów nie zabraknie Polaków.

Liderzy krajowych rozgrywek w napięciu czekają na wielki finał 9. Ligi Kierowców FleetBoard. Już 3 września w Monachium poznamy mistrza, który łączy za kierownicą bezpieczeństwo, zwinność i ekonomiczny styl jazdy.

Rekordowy udział ponad 9000 kierowców z 290 firm transportowych pokazuje, jak bardzo naszym klientom zależy na ograniczeniu zużycia paliwa. Mamy także dowód na to, że kierowcy wciąż chcą ze sobą rywalizować i dobrze się przy tym bawić – mówi Markus Lipinsky, dyrektor zarządzający Daimler FleetBoard GmbH.

Partnerami tegorocznej Ligi Kierowców FleetBoard są: Michelin, Krone, Mercedes-Benz TrailerAxleSystems, Voith, UTA, Mercedes-Benz CharterWay oraz Fernfahrer. Ufundują oni nagrody dla najlepszych kierowców:

1. miejsce: udział w Mistrzostwach Samochodów Ciężarowych Truck Race w Hiszpanii oraz tygodniowy pobyt w Madrycie dla dwóch osób (ufundowany przez UTA). Nagroda obejmuje zarówno bilety na imprezę (2 października 2011 r.), jak i przeloty oraz pobyt w hotelu ze śniadaniami.

Firma, którą będzie reprezentować zwycięski kierowca, zostanie nagrodzona przez Mercedes-Benz CharterWay 3-miesięcznym, bezpłatnym użytkowaniem ciągnika siodłowego Actros, łącznie z pakietem zarządzania pojazdami FleetBoard.

2. miejsce: bilety VIP na finałowe wyścigi serii DTM 22-23 października br. na torze Hockenheimring. Bilety ufundowane przez Mercedes-Benz TrailerAxleSystems obejmują wejście do strefy serwisowej, dostęp do cateringu oraz nocleg dla dwóch osób.

3. miejsce: zestaw opon samochodowych – letnich lub zimowych – firmy Michelin.

Firmy reprezentowane przez kierowców, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają zestaw sześciu opon X® Energy™ Savergreen firmy Michelin do samochodów ciężarowych. Pozostali finaliści zostaną nagrodzeni wysokiej klasy zegarkami, również ufundowanymi przez Michelin.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

31.60.144.*, 10 listopada 2011, 23:16 0 0

wchodze w to

Odpowiedz