Dachser ogłasza przyszły zarząd firmy

27 marca 2020, 17:01

Po 31 latach współpracy w zarządzie Dachser CEO firmy – Bernhard Simon, i jego zastępca – Michael Schilling, COO Road Logistics, przejdą w 2021 r. do rady nadzorczej operatora logistycznego, przy czym Bernhard Simon zajmie stanowisko przewodniczącego. Burkhard Eling, który dołączył do władz Dachser w 2013 r. jako członek zarządu odpowiedzialny za finanse, zostanie z dn. 1 stycznia 2021 r. nowym CEO tej firmy rodzinnej.

Pod koniec 2020 roku Michael Schilling i ja przekażemy nasze zadania zarządowi reprezentującemu kolejne pokolenie kierownictwa. Ten wspólny ruch, od dawna planowany, stworzy nowy impuls dla przyszłości firmy – wyjaśnia Bernhard Simon, CEO Dachser.

Kryzys związany z koronawirusem jest z pewnością wielkim wyzwaniem dla całego zespołu zarządzającego, ale nie podważa naszej długoterminowej strategii. Teraz ważne jest, aby przekazać firmę nowemu pokoleniu, zaczynając od szczytu. Jesteśmy przekonani, że potrafimy dobrze poprowadzić Dachser w nadchodzących miesiącach. Utrzymując stabilność naszej sieci i działające łańcuchy dostaw, będziemy nadal zapewniać naszym klientom niezawodność i jakość – dodaje Bernhard Simon.

Nowa jednostka w strukturze firmy: IT & Development

Oprócz tych zmian 1 stycznia 2021 r. Stefan Hohm przejmie obowiązki członka zarządu ds. rozwoju (Chief Development Officer – CDO) w nowej jednostce, IT & Development, która zajmuje się badaniami i rozwojem, zagadnieniami innowacji, IT, logistyką kontraktową i globalnymi rozwiązaniami branżowymi.

Alexander Tonn dołączy do zarządu Dachser jako COO Road Logistics, czyli członek zarządu odpowiadający za logistykę drogową. Do tego czasu stanowisko CFO, członka zarządu odpowiadającego za finanse, zostanie również obsadzone. Z kolei Edoardo Podestà pozostanie w zarządzie jako COO Air & Sea Logistics, odpowiadając za obszar logistyki lotniczej i morskiej.

Burkhard Eling, Stefan Hohm i Alexander Tonn sprawdzili się przez wiele lat na odpowiedzialnych stanowiskach w firmie i odegrali decydującą rolę w kształtowaniu rozwoju Dachser w tym czasie. Wraz z Edoardo Podestà i naszym przyszłym CFO utworzą zespół zarządzający od 2021 r., który będzie dynamicznie zajmował się głównymi tematami następnej dekady: cyfryzacją, nie zapominając o ścisłej współpracy z klientami, zrównoważonym rozwojem i utrudnionym dostępem do wykwalifikowanych pracowników – kontynuuje Bernhard Simon.

Burkhard Eling obejmie stanowisko CEO (Chief Executive Officer) i rzecznika zarządu 1 stycznia 2021 roku. 48-latek dołączył do zarządu Dachser jako CFO w 2013 roku. Był odpowiedzialny za wdrożenie systemu SAP w grupie na całym świecie i nawigował przejście firmy do formy prawnej SE, tj. spółki europejskiej. Zarządzał także strategicznym programem innowacji w grupie – Idea2net. Wraz z Michaelem Schillingiem i Bernhardem Simonem zorganizował integrację po przejęciu wywodzącego się z Półwyspu Iberyjskiego operatora logistycznego Azkar (obecnie Dachser Iberia).

Stefan Hohm 1 stycznia 2021 r. stanie na czele nowo utworzonej jednostki IT & Development jako członek zarządu ds. rozwoju (Chief Development Officer). Doświadczony menadżer, który pracuje w firmie już od 27 lat, będzie odpowiedzialny nie tylko za obszar badań i rozwoju, ale także dalszy rozwój IT, logistyki kontraktowej i rozwiązań branżowych w skali globalnej. 47-latek rozpoczynał karierę w Dachser w obszarze logistyki kontraktowej, a następnie przejął zarządzanie oddziałami w Erfurcie i Hof w Niemczech. Jako dyrektor korporacyjny od 2016 r. odpowiada za prace badawczo-rozwojowe operatora usług logistycznych, a także za działalność związaną z branżowymi rozwiązaniami firmy.

Alexander Tonn z dniem 1 stycznia 2021 r. obejmie stanowisko COO Road Logistics, tj. członka zarządu odpowiedzialnego za rozwój działalności w ramach obszarów biznesowych European Logistics oraz Food Logistics. 46-latek pracuje w firmie od ponad 20 lat. Po przejęciu najpierw obowiązków zarządczych jako zastępca kierownika oddziału w Memmingen, w 2014 r. Tonn przeniósł się do centrali Dachser, gdzie był odpowiedzialny za międzynarodowy rozwój logistyki kontraktowej. Od 2017 r. kieruje także jednostką biznesową European Logistics w Niemczech – nadal będzie pełnił tę funkcję po objęciu stanowiska COO Road Logistics. Przy czym Alfred Miller pozostanie na stanowisku dyrektora zarządzającego jednostką biznesową Food Logistics.

Przyszły zespół zarządzający uzupełni Edoardo Podestà, który jest członkiem zarządu Dachser od października 2019 r. jako COO Air & Sea Logistics. Podestà jest odpowiedzialny za globalną działalność Dachser w zakresie frachtu lotniczego i morskiego, a także za usługi kolejowe między Europą a Chinami. Ponadto kieruje jednostką biznesową Air & Sea Logistics w regionie Azji i Pacyfiku.

Bernhard Simon jest członkiem zarządu Dachser od 1999 r., a od 2005 r. kieruje tą firmą rodzinną jako przedstawiciel akcjonariuszy. Rozwój firmy i jej internacjonalizacja są w dużej mierze zasługą Bernharda Simona. Pod jego kierownictwem Dachser stał się jednym z najbardziej znanych operatorów logistycznych w Europie i na świecie.

Michael Schilling dołączył do zarządu Dachser w 2002 roku; od tego czasu stworzył jedną z najlepiej działających sieci drobnicowych w Europie. Dzięki tym osiągnięciom był i pozostaje siłą napędową i wyznacznikiem zrównoważonego rozwoju dzięki transgranicznemu transportowi i logistyce kontraktowej. Opracowane pod jego kierownictwem ujednolicone procesy, systemy informatyczne i platformy IT stanowią podstawę wysokiej jakości i niezawodności, która wyróżnia Dachser na rynku logistycznym.

Zarząd Dachser od 1 stycznia 2021 r.:

  • Burkhard Eling – CEO i prezes zarządu
  • Stefan Hohm – CDO
  • Edoardo Podestà – COO Air & Sea Logistics
  • Alexander Tonn – COO Road Logistics
  • CFO – planowane powołanie

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!