Szybkozłącza hydrauliczne dla rolnictwa

, 1 kwietnia 2020, 10:38

Faster to marka produkująca różnego rodzaju złącza hydrauliczne od 1951 roku. Od teraz produkty firmy obecne są również w ofercie Inter Cars.

Szybkozłącza hydrauliczne są elementami armatury stosowanymi w hydraulice siłowej do podłączania elastycznych przewodów i węży hydraulicznych w układach wymagających połączeń rozłączalnych. Wykonuje się je zgodnie z międzynarodowymi standardami wymiarowymi. Pozwalają podłączać przewody hydrauliczne o ciśnieniu medium roboczego do 250 bar. Mogą pracować w zakresie temperatur od -20°C do +100°C. Pozwalają w szybki, prosty, wygodny i bezpieczny sposób łączyć przewody i węże hydrauliczne bez użycia narzędzi, z małą utratą ciśnienia.

Oferta szybkozłączy hydraulicznych obejmuje wykonania z gwintami calowymi i metrycznymi o wielkości do 1” oraz do rur. Cechą połączenia wykonanego przy pomocy szybkozłączy jest możliwość szybkiego rozłączenia. Po wyjęciu wtyku (króćca) część damska szybkozłącza działa jako zawór odcinający olej hydrauliczny. Dzięki temu rozwiązaniu zwiększa się uniwersalność, szybciej można dopinać różnego rodzaju maszyny w każdych warunkach.

W ciągu sześćdziesięciu lat działalności firma Faster wyprodukowała ponad pięćset milionów szybkozłączy. Strategia firmy w dużej mierze opiera się na sprzedaży swoich produktów na rynek OEM oraz poprzez sieci dystrybucyjne. 75% produkcji trafia na pierwszy montaż do producentów maszyn rolniczych, takich jak: John Deere, Kubota, AGCO Corporation (Valtra, Fendt i Massey Ferguson) oraz CNH Industrial (Case, New Holland i Steyr). Firma produkuje również złącza hydrauliczne do pojazdów budowlanych, m.in. dla Komatsu, Caterpillar i Bobcat.

Na przestrzeni lat Faster skonsolidował swoją obecność handlową na wszystkich najważniejszych rynkach. W Europie dzięki głównej siedzibie firmy zlokalizowanej w Mediolanie oraz poprzez przedstawicielstwo w Langenfeld w Niemczech. W Ameryce Północnej dzięki oddziałowi w Toledo, a w Ameryce Południowej w Sao Paulo. Z kolei na rynku azjatyckim firma jest obecna w w Szanghaju oraz w Pune w Indiach.

Produkty Faster można nabyć w Katalogu Online i e-Cat.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!