Yokohama BluEarth-Van – nowość na rynku

27 kwietnia 2020, 9:15

BluEarth Van-RY55 to nowa, letnia opona do van-ów, samochodów dostawczych i pick-upów. Model wykorzystuje ekologiczną technologię BluEarth, stworzoną z uwzględnieniem potrzeb środowiskowa naturalnego oraz człowieka. To rozwiązanie dla flot i firm spedycyjnych, których właściciele oczekują rozwiązań poprawiających ekonomikę eksploatacji pojazdów.

W letnim modelu BluEarth Van-RY55 wykorzystano symetryczny wzór bieżnika z udoskonalonym designem profilu oraz wzmocnioną konstrukcją. Dzięki nowej mieszance z potrójnym polimerem i większą ilością krzemionki opona jest bardziej przyczepna na mokrej nawierzchni, trwała i odporna na nierównomierne zużycie. Na profil bieżnika tego modelu składają się m.in. bloki o kształcie trójkątów oraz szerokie proste rowki, które razem minimalizują efekt aquaplanningu. Agresywny wzór barku opony łączący głębokie rowki i lamele odpowiada z kolei za jej stabilność, a trójsektorowy wzór bieżnika za niski poziom hałasu. Konstrukcja ściany bocznej z wklęsłym, bardziej aerodynamicznym logo charakteryzuje się specjalną konstrukcją żebra chroniącą ścianę boczną przed uszkodzeniami.

W porównaniu do poprzedniego modelu – RY818, Yokohama BluEarth-Van RY55 ma zapewniać o 50% dłuższy przebieg, 9% krótszą drogę hamowania i 19% niższe opory toczenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!