Fabryki DAF wznawiają produkcję

28 kwietnia 2020, 13:43

Zakłady produkcyjne DAF w Eindhoven (w Holandii), Westerlo (w Belgii) i Leyland (w Wielkiej Brytanii) z wznowiły produkcję. W ciągu minionych czterech tygodni zakłady wprowadziły nowe środki w zakresie higieny i zachowania bezpiecznego dystansu.

Jestem dumny z kreatywności i zaangażowania, którym wykazali się nasi pracownicy. Znowu możemy dostarczać naszym klientom najlepsze ciężarówki na rynku – powiedział prezes DAF Harry Wolters.

W fabrykach DAF w Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii setki stanowisk pracy zostało poddanych ocenie i dostosowanych do nowej sytuacji. Zmieniono podział zadań, zmodyfikowano trasy poruszania się i dostosowano harmonogramy. Wdrożono środki, które umożliwią pracownikom zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m i szeroko udostępniono środki czystości. Profilaktycznie pracownicy produkcyjni będą też nosić maski.

W tej chwili mniej martwimy się o wielkość produkcji. Naszym priorytetem numer jeden jest teraz bezpieczeństwo pracowników DAF i Leyland Trucks. Dlatego poziom produkcji jest nadal stosunkowo niski. Będziemy zwiększać produkcję tylko wtedy, gdy będzie to bezpieczne. Cieszymy się, że znowu możemy dostarczać naszym klientom ciężarówki, bo transport odgrywa kluczową rolę w sprawnym funkcjonowaniu społeczeństwa –  powiedział Harry Wolters.

Z tego powodu przez ostatnich kilka tygodni DAF wraz z liczną i gęsto rozmieszczoną siecią dealerów, zintensyfikował działania w zakresie świadczenia usług obsługi pojazdów i sprzedaży części zamiennych dla swoich klientów. Dla przykładu – serwisy DAF pozostały otwarte dla klientów a infolinia jest teraz czynna przez całą dobę.

Usługi to część naszego DNA, zawsze będziemy na miejscu dla naszych klientów. Wszyscy pracownicy DAF rozumieją, że bez transportu większość gałęzi gospodarki przestała by funkcjonować – powiedział Harry Wolters.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!