Polka na czele europejskich struktur Phillips

26 czerwca 2020, 8:45

W ostatnim czasie Phillips-Europe powierzył stanowisko Dyrektora Zarządzającego, Elżbiecie Czupik, która dołączyła do zespołu jako managerka posiadająca wieloletnie w zarządzaniu procesami produkcji i przepływu materiałów w międzynarodowych firmach.

Doświadczenie to wykorzystuje zarządzając obecnie procesami produkcyjnymi w Phillips-Europe. Przed dołączeniem do zespołu Phillips-Europe, Ela pracowała jako trener doskonałości operacyjnej dla Rockwool International A / S, światowego producenta produktów izolacyjnych. W trakcie pracy dla Rockwool wdrożyła tam wiele procedur, w tym m.in. program ROPEX obejmujący produkcję odchudzoną, teorię ograniczeń, diagnostykę operacyjną, a także instalację systemu produkcyjnego Toyota w globalnych zakładach produkcyjnych Rockwool. Odegrała także kluczową rolę w opracowaniu strategii firmy, tworzeniu unikalnych rozwiązań w celu zwiększenia potencjału rynku i rozwoju zarządzania.

Doświadczenie zawodowe Eli obejmuje również zarządzanie łańcuchami dostaw w General Electric Industrial Solutions oraz  planowanie i logistykę w Flint Group Polska i BASF. Ela zyskała tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim, a ponadto jest absolwentem studiów podyplomowych oraz posiadaczem certyfikatów z zakresu logistyki i dyscyplin Lean Six Sigma.

– Ela ma na swoim koncie udokumentowane sukcesy w środowisku produkcyjnym, które wynikają z jej doświadczenia. Właśnie to doświadczenie Ela wnosi do naszej organizacji, stając się jednocześnie kluczową osobą w procesie dalszej rozbudowy i wzmacniania marki Phillips, szczególnie na rynku europejskim. Dzięki niej jesteśmy o krok bliżej do osiągnięcia założonego przez nas celu. – skomentował Pete Joy, prezes Phillips-Europe.

Phillips-Europe jest jednostką biznesową amerykańskiej firmy Phillips Industries i centrum rozwoju w zakresie 24v komponentów do pojazdów użytkowych na rynek europejski i światowy. Dzisiaj Phillips-Europe produkuje, sprzedaje i dystrybuuje załącza pneumatyczne oraz elektryczne, które w całości powstają w zlokalizowanym w województwie łódzkim zakładzie produkcyjnym. Dzięki tej okalizacji może bez trudu obsługiwać różnych klientów w Europie Zachodniej, Środkowej i Wschodniej oraz na całym świecie. Jednostka Phillips-Europe uzyskała certyfikat IATF 16949: 2016, ISO 9001: 2015 i ISO 14001: 2015

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Mario, 25 czerwca 2020, 17:36 1 -4

Nie znam kobiety, ale gratulacje!!!! Cieszę się że Polska i Polacy coraz częściej przestają być postrzegani tylko jako tania, niewykfalifikowana siłą robocza. Życzę sukcesów

Odpowiedz