4000 naczep TRANSALLIANCE monitorowane przez urządzenia Transics

19 września 2011, 9:15

Do końca 2011 roku, grupa spedycyjna TRANSALLIANCE zainstaluje w 4 tys. swoich naczep urządzenia monitorujące TX-MAGELLAN GEO firmy Transics. Dzięki temu będzie można na bieżąco śledzić lokalizację wszystkich naczep, nawet gdy nie będą podłączone do ciągników.

Obecnie wszystkie samochody ciężarowe przewoźnika są wyposażone w komputery pokładowe Transics. Ich integracja z platformą do zarządzania naczepami pozwoli zoptymalizować wykorzystanie parku naczep i przyczyni się do zwiększenia efektywności prowadzonej działalności transportowej. Dzięki temu rozwiązaniu firma będzie posiadała zawsze aktualną informację na temat lokalizacji wszystkich swoich naczep, nawet w sytuacjach, gdy nie będą one podpięte do ciągników lub będą ciągane przez samochody podwykonawców.

Francuska grupa spedycyjna posiada blisko 4 000 naczep. Do ich obsługi firma często wykorzystuje podwykonawców.
– „Niekiedy trudno jest o przejrzystą informację na temat tego, gdzie aktualnie znajduje się dana naczepa, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie jest podłączona do ciągnika lub gdy przewozi ją podwykonawca. Z kolei brak takich informacji znacznie utrudnia skuteczne planowanie transportu i efektywne wykorzystanie posiadanych przez nas zasobów” – mówi Alexandre Michel, prezes zarządu TRANSIALLANCE – „Naturalnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o zwrocie z inwestycji, ale jesteśmy przekonani, że rozwiązanie to pozwoli nam ograniczyć koszty i pracować wydajniej. Precyzyjne wskazanie lokalizacji naszych naczep pozwoli nam zoptymalizować wykorzystanie każdego pojazdu i zwiększy naszą elastyczność. Dzięki temu jakość naszych usług będzie jeszcze wyższa” – dodał Michel.

TX-MAGELLAN GEO to rozwiązanie należące do rodziny TX-MAGELLAN – zestawu autonomicznych narzędzi do zarządzania naczepami. Dzięki funkcjom śledzenia i monitorowania, jest w stanie wskazać dokładną lokalizację każdej naczepy, nawet jeśli nie jest ona podłączona do ciągnika. Mając precyzyjne informacje o tym, które naczepy są w trasie, a które są w danej chwili niewykorzystane, dyspozytor może efektywnie wykorzystywać posiadany tabor.

TRANSALLIANCE posiada ponad 60 oddziałów w całej Europie, a jej flota liczy ok. 3 200 pojazdów. Każdy samochód ciężarowy wyposażony jest w komputer pokładowy firmy Transics, który za pośrednictwem Intranetu jest połączony z narzędziami informatycznymi grupy TRANSALLIANCE. W 2002 r. podjęto decyzję o zintegrowaniu komputerów pokładowych. Kolejnym krokiem w ramach tej strategii jest podjęta przez grupę decyzja o zakupie platformy do zarządzania naczepami.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!