Rafako: przedłużone negocjacje ws. sprzedaży spółki E-Bus

3 sierpnia 2020, 10:29

Rafako i Agencja Rozwoju Przemysłu miały uzgodnić do końca czerwca warunki, na których ARP przejmie spółkę E-Bus, mającą w planach produkcję autobusów elektrycznych. Data zawarcia umowy przejęcia została przesunięta.

Fot. Rafako

Aktualizacja: Rafako po raz kolejny przedłużyła ARP wyłączność na negocjacje w sprawie transakcji nabycia spółki E-Bus oraz oddziału w Solcu Kujawskim. Nowy termin to 7 sierpnia 2020 roku.

Rafako i ARP już 16 stycznia 2020 roku podpisały porozumienie o przejęciu spółki E-Bus przez Agencję. Data transakcji miała zostać przeprowadzona do 30 czerwca 2020 roku. Rafako poinformowało o wyrażeniu zgody na wydłużenie terminu do 31 lipca, wyłączności ARP w zakresie negocjacji, a także przeprowadzenia transakcji nabycia oddziału Rafako w Solcu Kujawskim oraz spółki E-Bus.

E-bus został zaprojektowany w 3 wariantach: jako autobus miejski, podmiejski lub szkolny. Autobus mierzy 8,5 m długości i może pomieścić do 65 pasażerów z 23 miejscami siedzącymi. Na pokładzie znajdują się m.in. ładowarki USB umożliwiające ładowanie telefonów przez pasażerów, Wi-Fi, klimatyzację, elektroniczne tablice informacyjne oraz system monitoringu. Baterie LTO można naładować do 90 proc. w czasie 15 minut.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!