Nowa sekcja giełdy Wtransnet

, 28 września 2011, 11:39

Za pośrednictwem nowej sekcji Wtransnet Corporate, spedytorzy mogą zapanować także nad zewnętrznymi pojazdami, które dla nich pracują. Trzy rozwiązania informatyczne wspierają zarządzanie podwykonawcami operatorów logistycznych i optymalizują logistyczne procesy operacyjne.

Transport Manager, Doc & Data oraz Tender Center ułatwiają zarządzanie przydzielaniem ładunków podwykonawcom, zarządzanie dokumentami operatora oraz zarządzanie przetargami dla stałych podwykonawców.

Transport Manager

To system zarządzający przydzielaniem ładunków podwykonawcom. Działa w czasie rzeczywistym w oparciu o aktualne informacje dotyczące dyspozycyjności ich pojazdów, wykorzystuje też zebraną wiedzę operacyjną dotyczącą taboru i specyfiki pracy poszczególnych przewoźników.

Po wprowadzeniu do systemu zlecenia przewozu konkretnego ładunku, spedytor otrzymuje natychmiastową informację o przewoźnikach, którzy mają wolne pojazdy spełniające wymagane kryteria przewozu lub otrzymuje listę przewoźników, którzy stale jeżdżą dla firmy na danej trasie albo pochodzą z miejsca załadunku lub rozładunku.

Takie rozwiązanie oszczędza czas i umożliwia optymalny wybór podwykonawcy. System zwiększa niezawodność i bezpieczeństwo łańcucha dostaw.

Doc & Data

System ten służy do zarządzania dokumentami. Pozwala na lepszą kontrolę procesu certyfikacji przewoźników. Daje firmie logistycznej aktualne informacje na temat podwykonawców.

Podwykonawcy mający dostęp do systemu mogą na bieżąco aktualizować swoje dane i uzupełniać dokumenty wymagane przez zleceniodawców oraz informować o zmianach taboru i możliwościach swoich usług. Dzięki bieżącej kontroli i weryfikacji danych Doc & Data zapobiega ewentualnym nadużyciom i zwiększa bezpieczeństwo łańcucha dostaw.


Tender Center

Platforma do zarządzania przetargami dla stałych dostawców, daje możliwość wprowadzania wewnętrznych przetargów dla swoich przewoźników. Zaproszone do przetargu firmy transportowe składają swoje oferty na daną trasę lub zlecenie i system wyłania finalistów, którzy najlepiej spełniają zadane przez zlecającego kryteria. Ostateczny wybór przewoźnika należy do firmy zlecającej przetarg.

Transparentne zasady prowadzenia licytacji przez system pozwalają na optymalizację kosztów transportu, dając jednocześnie równe szanse wszystkim przewoźnikom biorącym udział w przetargu.

– “W Wtransnet wierzymy, że w sektorze TSL jest wiele firm chcących rozwijać swoją działalność z innymi przedsiębiorstwami w oparciu o relacje wygrany-wygrany (Win-Win), które kierują się tymi samymi wartościami – rzetelnością i profesjonalizmem. Z tego powodu wprowadzamy innowacyjne serwisy ułatwiające nawiązywanie relacji biznesowych pomiędzy tego typu firmami w bezpiecznym i zaufanym otoczeniu. Sekcja Wtransnet Corporate to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, którzy w swojej pracy korzystają z usług podwykonawców i chcą podnosić standardy bezpieczeństwa i jakości usług w łańcuchu dostaw.” – powiedział Jaume Esteve, dyrektor generalny Wtransnet.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!