Volvo Buses zdobywa nagrodę ETM Awards w trzech kategoriach

7 września 2020, 14:56

Autobusy Volvo – turystyczny, międzymiastowy i elektryczny – otrzymały nagrody „Best Travel High Decker”, „Best Intercity Bus” i „Best Electric Bus” podczas rozdania ETM Awards, w Stuttgarcie w Niemczech.

Ponad 8 tys. czytelników czasopism branżowych poświęconych tematyce pojazdów użytkowych wzięło udział w 24. ceremonii rozdania nagród ETM, która odbyła się wirtualnie w związku z pandemią Covid-19.

Nagrody zaprezentował Julian Hoffmann, kierownik ds. testów i technologii w ETM, a w imieniu Volvo odebrał je nieco wcześniej Thomas Hartmann, Dyrektor Zarządzający Volvo Buses Germany.

Innowacyjność i konsekwentne wdrażanie najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i technologii cyfrowej sprawiają, że nie tylko Volvo Buses, ale przede wszystkim nasi klienci odnoszą sukcesy. Ta potrójna nagroda to zatem wielki zaszczyt i ważny wyraz uznania dla naszych usług i naszej zdolności do innowacji – mówi Thomas Hartmann.

Nagrody otrzymały trzy modele autobusów Volvo – wszystkie produkowane w całości w Polsce, we wrocławskiej fabryce Volvo:

Best Travel High Decker – autobus turystyczny Volvo 9900

Wprowadzone na rynek w 2018 r. Volvo 9900 otrzymało także tytuł Autokaru Roku w Hiszpanii i Irlandii. Model ten otrzymał również nagrodę za wzornictwo Red Dot Award, nagrodę za zrównoważony rozwój, nagrodę Grand Coach Award oraz nagrodę za najlepszy poziom bezpieczeństwa – Safety Label Coach – na międzynarodowych targach Busworld w Brukseli w ubiegłym roku.

Best Intercity Bus – autobus międzymiastowy Volvo 8900

Volvo 8900 jest uniwersalnym modelem, który jest dostępny jako pojazd dwu- lub trzyosiowy, w siedmiu wersjach długości – od 12,0 do 14,9 metrów.

Best Electric Bus – autobus elektryczny Volvo 7900 E/EA

Zwycięzcy tej nowo utworzonej kategorii (w 2019 r.) – Volvo 7900 Electric oraz w pełni elektryczne przegubowe Volvo 7900 EA oferują wyższą efektywność energetyczną w porównaniu z porównywalnymi autobusami z silnikiem wysokoprężnym. Ich akumulatory litowo-jonowe mogą być ładowane przez całą dobę, a Volvo 7900 EA może przewozić do 150 pasażerów. Volvo Buses ułatwia europejskim miastom wprowadzanie technologii elektrycznych w transporcie miejskim, oferując modułowy pakiet usług, który obejmuje wszystkie aspekty planowej eksploatacji i serwisu.

Wygrana w trzech różnych kategoriach to dla nas powód do wielkiej dumy. Pokazuje, że Volvo Buses posiada szeroką gamę produktów, które można dostosować do potrzeb transportowych każdego klienta – mówi Thomas Hartmann.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!