Wielton utrzymuje ciągłość produkcji podczas pandemii

7 września 2020, 15:01

Wielton odnotowuje obecnie dalszy spadek liczby pracowników chorych na COVID-19. Dotychczas zakłady Wieltonu w Wieluniu, dzięki wdrożonym procedurom oraz współpracy z władzami samorządowymi i służbami sanitarno-epidemiologicznymi, utrzymały stabilną działalność w szczycie zachorowań w powiecie wieluńskim.

Wielton wprowadzając  procedury bezpieczeństwa oraz współpracę z organami samorządowymi i instytucjami sanitarno-epidemiologicznymi, skutecznie ograniczył rozprzestrzenianie się koronawirusa w swoich zakładach w Wieluniu. Jak podaje spółka obecnie z ponad 1700 wszystkich pracowników zakładów Wielton w Wieluniu, 7 osób ma aktywne zakażenie koronawirusem. Stanowi to 0,41% ogólnej liczby zatrudnionych w wieluńskich zakładach. Z kolei na kwarantannie przebywa aktualnie 11 pracowników zakładów Wieltonu. Pozytywnym trendem jest stale rosnąca liczba ozdrowieńców, która łącznie od początku pandemii wynosi już 139 osób.

Sytuacja wydaje się stabilizować. Niemal codziennie mamy pozytywne informacje o kolejnych ozdrowieńcach wśród naszej załogi. Nie możemy jednak tracić czujności. Musimy pamiętać o przestrzeganiu procedur i stale monitorować sytuację. – powiedział Piotr Kuś, dyrektor zarządzający Wielton, wiceprezes zarządu Wielton S.A.

W drugim tygodniu sierpnia, w zakładach Wieltonu trwała coroczna przerwa techniczna. Zbiegła się ona w czasie ze wzrostem zidentyfikowanych przypadków pracowników Spółki zarażonych COVID-19 oraz zakwalifikowaniem powiatu wieluńskiego do tzw. czerwonej strefy. Okres przerwy został wykorzystany na przeprowadzenie 1200 testów przesiewowych pracowników. Ponadto, od początku pandemii, Wielton przeprowadził ponad 500 komercyjnych testów wśród zatrudnionych w Wieltonie.

Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki odsetek osób zarażonych, po zakończeniu corocznej przerwy technicznej nasz zakład powrócił do działalności w pełnym wymiarze. Dzięki temu utrzymaliśmy ciągłość produkcji. Zakażenia oraz zakwalifikowanie powiatu do czerwonej strefy nie wpłynęło na nasz łańcuch dostaw. Wszystkie komponenty i materiały niezbędne do produkcji były i są dostarczane na bieżąco. Nasze zakłady w Wieluniu bez przeszkód współpracują z pozostałymi efektywnie funkcjonującymi podmiotami z Grupy Wielton. – podsumował Piotr Kuś, dyrektor zarządzający Wielton, wiceprezes zarządu Wielton S.A.

Wielton ściśle współpracuje z władzami samorządowymi i służbami sanitarno-epidemiologicznymi oraz pozostałymi instytucjami, które zapewniają pomoc w walce z pandemią. Testy wykorzystane do masowej akcji przesiewowej sfinansowało Województwo Łódzkie przy wsparciu Starostwa Powiatowego. Cały proces przesiewowy w Wieltonie był prowadzony we współpracy z władzami samorządowymi oraz Sanepidem.

Już od momentu wykrycia pierwszego zakażenia w wieluńskim zakładzie współpraca Wieltonu z władzami i służbami była właściwa i bardzo ważna. Pozytywnie przebiegała wymiana informacji oraz przekazywanie potrzebnych do dochodzenia epidemiologicznego danych o kontaktach między pracownikami. Pozwoliło to nam na szybkie podejmowanie niezbędnych działań i decyzji. Przeprowadzenie badań przesiewowych na tak szeroką skalę było bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa osób pracujących w Wieltonie. Zapobiegło to dalszemu rozprzestrzenianiu się zakażeń. Na ten moment ognisko w Wieltonie jest wygaszone. – powiedziała Barbara Sułkowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidomiologicznej w Wieluniu.

Już przed wyznaczeniem czerwonej strefy w powiecie wieluńskim Wielton wprowadził rygorystyczne procedury i zmian w organizacji pracy. Spółka zapewnia regularną dezynfekcję wszystkich pomieszczeń w zakładach i ograniczyła bezpośrednie kontakty pomiędzy pracownikami. Wielton przyjął procedury postępowania w przypadku wykrycia zakażeń koronawirusa wśród swoich pracowników. Został również powołany sztab monitorujący sytuację zakładach Wieltonu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!