Andreas Esser menadżerem działu Opon do Pojazdów Użytkowych Continental

7 listopada 2011, 14:31

Doświadczony menadżer Continental od 1 stycznia 2012 r. przejmie nową jednostkę biznesową Opony do Pojazdów Użytkowych. Wcześniej był on odpowiedzialny za działalność związaną z wymianą opon do samochodów osobowych i vanów w regionie Azji i Pacyfiku.

Dr Andreas Esser (52) przejmie kontrolę nad jednostką biznesową Opony do Pojazdów Użytkowych, która została włączona do dywizji Opon w Continental w Hanowerze. Na tym stanowisku, będzie on podlegał bezpośrednio Nikolaiowi Setzerowi, który kieruje dywizją Opon jako członek zarządu Continental. Andreas Esser jest obecnie odpowiedzialny za działalność firmy związaną z wymianą opon do samochodów osobowych i vanów w regionie Azji i Pacyfiku.

„Andreas Esser jest częścią zespołu zarządzającego dywizji Opon w Hanowerze od ponad dziesięciu lat. Doskonale zna zarówno naszą branżę, jak i portfolio produktów. Po pięciu latach spędzonych na stanowisku menadżerskim w Sznaghaju, do swojej nowej roli wniesie również doświadczenie uzyskane w jednym z najważniejszych rozwijających się regionów. Będzie to dla nas niezmiernie cenne w drodze do osiągnięcia wyznaczonych celów. Ponadto Chiny, czyli jego obecne miejsce pracy, to największy na świecie rynek opon do pojazdów komercyjnych” – powiedział Nikolai Setzer, komentując tę nominację.

Andreas Esser, posiadający doktorat w dziedzinie chemii, rozpoczął swoją karierę w Continental w 1989 r. w dziale badań i rozwoju. Po pracy na kilku stanowiskach kierowniczych w działach zajmujących się rozwojem opon, zarządzaniem jakością i OEM w Europie, zdobył doświadczenie w siedzibie głównej Continental w Ameryce Północnej, w Charlotte w stanie Północna Karolina.

Następnie przez sześć lat zarządzał globalną działalnością Continental w zakresie opon OEM do samochodów. W 2007 r. przeniósł się do azjatyckiej siedziby firmy w Szanghaju. Był tam przez trzy lata odpowiedzialny nie tylko za działalność związaną z oponami do samochodów osobowych, lecz również z oponami do samochodów ciężarowych w całym regionie Azji i Pacyfiku.

Po połączeniu dywizji opon do samochodów osobowych i dywizji opon do pojazdów użytkowych w jedną dywizję Opon, Nikolai Setzer będzie zarządzał jednostką biznesową Opony do Pojazdów Użytkowych do momentu, gdy Andreas Esser przejmie to stanowisko 1 stycznia przyszłego roku. Będzie on odpowiedzialny za ponad 8000 pracowników oraz dziesięć zakładów produkcyjnych i zajmujących się rozwojem w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!