Becker Active 43 Transit – Nawigacja dla długich dystansów

8 listopada 2011, 13:44

Producent urządzeń nawigacyjnych marki Becker wprowadza do sprzedaży kolejny model dedykowany dla samochodów ciężarowych, autobusów i kamperów – Active 43 Transit. Produkt został wyposażony w atrybuty nawigacyjne i punkty POI dla samochodów ciężarowych, zestaw głośnomówiący Bluetooth oraz wzmocnioną obudowę. Opcjonalnie Becker Active 43 Transit może zostać wyposażony w TMC Premium w Polsce.

Ciężarówką po Polsce i Europie

Becker Active 43 Transit pozwala na komfortowe podróżowanie po całej Europie Zachodniej oraz Wschodniej, w tym po Rosji i Ukrainie (pełne pokrycie map). Dodatkowo obsługuje cyrylicę rosyjską i ukraińską, co ułatwi wprowadzanie adresu. Użytkownik ma zapewniony również dostęp do szerokiej bazy punktów POI dedykowanych dla samochodów ciężarowych, w tym parkingów i warsztatów.

Tak jak w przypadku wcześniejszych modeli użytkownik może wybrać jeden z 4 profili pojazdów o dużych gabarytach (sam. ciężarowy, autobus, kamper, z/bez przyczepy) i sam wprowadza szczegółowe dane o jego wymiarach i zawartości materiałów niebezpiecznych. Dzięki temu ma pewność, że z trasy zostaną wykluczone nieodpowiednie drogi.

Dopasowany do realiów drogi

Urządzenie wyposażono w zmocnioną obudowę, bardziej odporną na zarysowania, dzięki czemu nie zniszczy się w trakcie częstych podróży. Dodatkowo dla osób, które codziennie korzystają z nawigacji lub planują dłuższy wyjazd ciągłe odłączanie i podłączanie urządzenia jest niewygodne. Aktywny uchwyt pozwala na podłączenie zasilania bezpośrednio do stacji dokującej, a w wersji EasyClick do zamontowania urządzenia wystarczy jeden ruch. Natomiast przycisk Becker ułatwia  szybką obsługę urządzenia: krótkie przyciśnięcie powoduje powrót o jeden krok do tyłu, a dłuższe przytrzymanie pozwala wrócić bezpośrednio do menu głównego.

Dużym ułatwieniem dla użytkowników było zrezygnowanie z funkcji wyłączania urządzenia przyciskiem Becker, dzięki czemu nie grozi nam przypadkowe wyłączenie nawigacji. Urządzenie posiada antenę TMC pozwalającą na odbiór komunikatów TMC w wielu krajach Europy Zachodniej, a opcjonalnie można je wyposażyć w Premium TMC w Polsce.

Wszystko, czego potrzebujesz

Becker Active 43 Transit został także wyposażony w najważniejsze funkcje znane z poprzednich modeli. Dzięki BestTracks kierowca może wybierać z pomiędzy trzech alternatywnych tras jednego typu (ekonomiczna, szybka, krótka, łatwa). Trasa ekonomiczna została wzbogacona o ustawienia rodzaju silnika oraz spalania w mieście i poza nim dzięki czemu zużycie paliwa zostaje zoptymalizowane. Jednym z największych problemów podczas długich tras jest niemożliwość prowadzenia rozmów przez telefon, dlatego Becker Active 43 Transit został wyposażony w zestaw głośnomówiący Bluetooth.

Specyfikacja techniczna:

 • Ekran dotykowy 4,3cala z powłoką antyrefleksową
 • Pamięć 4 GB
 • Rozdzielczość 480×272
 • Odbiornik GPS: SIRF III InstantFixII
 • Kanał wiadomości o ruchu drogowym TMC
 • Mapy 43 krajów Europy
 • Mapy zawierające atrybuty dla samochodów ciężarowych: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Polska, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Szwecja, UK, Węgry, Włochy
 • Zasilanie z gniazda zapalniczki 12-24 V,
 • Bateria litowo-jonowa (4h pracy)
 • Czytnik kart micro SD
 • Gwarancja: 24 miesiące

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!