Grupa Wielton powołała spółkę Langendorf Polska

9 października 2020, 13:43

Grupa Wielton uruchomiła spółkę Langendorf Polska, wzmacniając moce produkcyjne niemieckiej spółki Langendorf. Rok trwało budowanie centrum kompetencyjnego naczep niskopodwoziowych w Grupie Wielton opartego na niemieckiej inżynierii produktowej oraz uruchomieniu nowego, zakładu produkcyjnego w Wieluniu. W efekcie Langendorf przejmuje opiekę nad rozwojem produktowym naczep niskopodwoziowych, które są oferowane w Grupie Wielton pod tą marką.

Produkcja spółki Langendorf Polska rozpoczęła się w październiku br., obejmując swoim zakresem wytwarzanie naczep niskopodwoziowych, inloaderów oraz innych pojazdów specjalistycznych.

Grupa Wielton opiera swój wzrost na partnerach zgodnie ze strategią, która zakłada wykorzystanie potencjału przejmowanych spółek do utrzymania mocnej pozycji na rynku europejskim. Renoma i  know-how marki Langendorf, w zakresie produkcji niszowych pojazdów niskoseryjnych, są wartością dodaną dla Grupy Wielton. Ze względu na doświadczenie w wytwarzaniu wyspecjalizowanych pojazdów dedykowanych do przemysłu budowlanego, spółka Langendorf przejmie pełną opiekę nad rozwojem produktowym naczep niskopodwoziowych w Grupie. Łącząc je ze znajomością polskiego rynku oraz wiedzą na temat wymagań klientów, będzie możliwe wdrażanie na rynek kolejnych, bardziej zaawansowanych i spersonalizowanych modeli produktów.

W Grupie Wielton konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju produktowego opartą
o innowacyjne rozwiązania oraz pełne dostosowanie do potrzeb klientów i różnorodnych zadań transportowych. W centrum naszego zainteresowania są m.in. niszowe, specjalistyczne pojazdy wytwarzane przez niemiecką spółkę Langendorf, której od trzech lat jesteśmy większościowym właścicielem. Od roku budowaliśmy centrum kompetencyjne naczep niskopodwoziowych w Grupie Wielton oparte na niezawodnej, niemieckiej inżynierii produktowej, ponad dwudziestoletnim doświadczeniu na rynku polskim i znajomości potrzeb rodzimych klientów, a także na nowym, innowacyjnym zakładzie produkcyjnym w Wieluniu. W celu wzmocnienia działalności Grupy w tym perspektywicznym zakresie oraz rozwoju produkcji naczep niskopodwoziowych, wywrotek specjalnych i inloaderów, zdecydowaliśmy o powołaniu nowej spółki Langendorf Polska. – mówi Mariusz Golec, pierwszy wiceprezes zarządu, CEO Grupy Wielton.

Produkcja Langendorf Polska zlokalizowana jest w Wieluniu, na terenie Łódzkiej Strefy Ekonomicznej i zakładów produkcyjnych Wielton S.A. Obejmuje swoim zakresem wytwarzanie naczep niskopodwoziowych, inloaderów oraz innych pojazdów specjalistycznych. Tym samym naczepy niskopodwoziowe będą oferowane w całej Grupie Wielton wyłącznie pod marką Langendorf. Produkcję w nowo powołanej spółce rozpoczęto
z początkiem października br.

Nowy zakład produkcyjny Langendorf Polska wzmacnia spółkę Langendorf oraz jest wsparciem dla centrum kompetencyjnego niszowych pojazdów niskoseryjnych w Waltrop, któremu bezpośrednio podlega. Spółka Langendorf Polska jest zarządzana przez Klausa Strautmanna, Dyrektora Zarządzającego Langendorf, a na poziomie lokalnym, w Polsce przez Tomasza Wypchło, Dyrektora Operacyjnego Langendorf Polska.

Jestem przekonany, że dzięki powołaniu nowej spółki, wzrosną możliwości tworzenia
i komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań produktowych. Z Langendorf Polska chcemy nie tylko zwiększyć nasze moce produkcyjne, ale również uzupełnić ofertę produktową. Nasz portfel zostanie poszerzony o całą gamę pojazdów specjalistycznych, tworzonych w oparciu
o zaawansowane rozwiązania technicznie, pozwalające nam na jeszcze większą personalizację, zgodnie z oczekiwaniami klientów. – mówi dr Klaus Strautmann, Dyrektor Zarządzający Langendorf.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!