Wielton dostarczył serię naczep na rynek afrykański

23 października 2020, 14:56

Wielton Africa zwiększa swoją sprzedaż, wchodząc na nowe rynki i rozbudowując sieć sprzedaży. Spółka koncentruje się także na rozwoju produktów odpowiadających potrzebom rynku afrykańskiego. Spółka dostarczyła, w ramach ostatniego kontraktu, 25 sztuk wywrotek nowego modelu Strong Sahel do klienta z Abidżanu na Wybrzeżu Kości Słoniowej. To kolejne zrealizowane zamówienie przez Wielton Africa dla tego klienta.

Od momentu powołania spółki Wielton Africa w Abidżanie w 2017 r., Grupa Wielton inwestuje w rozwój nowych produktów dla rynku afrykańskiego. W efekcie spółka w Afryce wkracza na kolejne rynki. W ramach ostatnio zrealizowanego zamówienia Wielton Africa dostarczył 25 szt. wywrotek Strong Sahel dla klienta Fortex z Abidżanu. Łącznie w przeciągu trzech ostatnich lat Wielton przekazał ponad 65 naczep dla tego klienta i planowane są dostawy na około 100 dodatkowych sztuk w perspektywie 24 miesięcy.

Wielton Africa to spółka, w której widzimy duży potencjał do dalszego wzrostu. Rynek afrykański rozwija się niezwykle dynamicznie i jest bardzo chłonny, a Wielton stara się dotrzymać tego tempa. Sukcesywnie wchodzimy na nowe rynki i oferujemy nowoczesne produkty dostosowane do potrzeb klientów, jednocześnie stabilizując sprzedaż w krajach, w których jesteśmy obecni już od kilku lat. Początkowo skupialiśmy się tylko na Afryce Zachodniej, a od ubiegłego roku jesteśmy obecni także w Afryce Wschodniej, Centralnej oraz od roku bieżącego również w wybranych krajach Magrebu. Rynek afrykański jest jednym z kierunków, w którym sukcesywnie umacniamy naszą pozycję. Naszym celem jest dostarczanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych i produktów, które przekształcą przemysł transportowy na tym rynku – mówi Mariusz Golec, pierwszy wiceprezes zarządu, CEO Grupy Wielton.

Na potrzeby rynku afrykańskiego Wielton rozwinął gamę wywrotek 4-osiowych. Pojazdy te powstają w oparciu o  technologie, których celem jest zmniejszenie masy pojazdu i równomierne rozłożenie obciążeń na wszystkie osie. Wielton wykorzystuje opatentowane konstrukcje podwozia, aby optymalizować masę własną wywrotek i zmniejszać zużycie paliwa, a w konsekwencji obniżać koszty transportu. Wielton Africa przekazał firmie Fortex w bieżącym roku naczepy Strong Sahel. To produkty przeznaczone głównie do transportu różnego rodzaju materiałów sypkich: przemysłowych, kopalnianych oraz rolniczych. Dzięki redukcji masy własnej, Wielton uzyskał produkt o najniższej wadze na rynku afrykańskim.

Zgodnie z potrzebami rynku afrykańskiego, dostosowujemy naszą ofertę głównie dla sektora wydobywczego i cementowego, w których mamy prawdziwą przewagę konkurencyjną pod względem oferty produktowej. Oprócz szerokiej gamy naczep, proponujemy również naszym klientom narzędzia wsparcia, takie jak finansowanie projektów akwizycyjnych, wydajną obsługę posprzedażowa oraz profesjonale doradztwo. Nasze wsparcie i innowacyjne produkty, pozwalające zminimalizować koszty transportu o 10 – 25%, są doceniane przez naszych klientów i zmieniają standardy przemysłu transportowego na tym kontynencie. Nasze działanie na rynku obliczone jest na silny wzrost organiczny oraz leadership produktowy z jednoczesnym pozycjonowaniem marki na wielu rynkach afrykańskich. Takie podejście do tego wymagającego rynku zamorskiego jest niezbędne dla pogodzenia warunków osiągnięcia krótkookresowych sukcesów ze zrównoważonym rozwojem biznesu w perspektywie wieloletniej. – mówi Artur Pietrzak, Dyrektor Zarządzający Wielton Africa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!