Wolf wprowadza olej do serii silników Iveco Cursor

23 października 2020, 15:40

Firma Wolf Lubricants wprowadziła na rynek nowy olej silnikowy do samochodów ciężarowych IVECO Stralis wyposażonych w silniki EURO 6 Cursor oraz pakiet oszczędzania paliwa (FEP1).

WOLF OFFICIALTECH 0W20 UHPD EXTRA FE jest jednym z olejów silnikowych opracowanych specjalnie, aby spełnić wymagania serii silników Cursor, obejmującej zarówno modele Stralis (samochody cięzarowe), jak i New Daily (lekkie samochody dostawcze).

Nowe silniki Cursor charakteryzują się zmniejszonym tarciem. Osiągnięto to poprzez przeprojektowanie elementów wewnętrznych, w tym przeprofilowanych tłoków i nowych pierścieni tłokowych o niższym obciążeniu stycznym. Te zmiany w silniku oznaczają, że wymaga on ulepszonego zarządzania temperaturą oleju, aby uniknąć przegrzania i nieefektywności.

WOLF OFFICIALTECH 0W20 UHPD EXTRA FE składa się z w pełni syntetycznego oleju bazowego i specjalnych dodatków spełniających wysokie standardy specyfikacji IVECO 18-1804 CLASSE TVL-LS. Opracowany w celu poprawy czystości wewnątrz silnika i zapewnienia mu ochrony. Dzięki formule Low SAPS olej można stosować w silnikach Cursor z układami oczyszczania spalin silników Diesla. Innym czynnikiem tego oleju jest jego odporność na utlenianie. W przypadku turbosprężarek Cursor wykorzystujących turbiny o zmiennej geometrii, olej odporny na utlenianie pozwala pracować z większą wydajnością przy dużych obciążeniach i trudnych warunkach.

Obsługa pojazdów użytkowych nie jest łatwym zadaniem. Ogromne przebiegi i czas pracy mają wpływ  na niedostatecznie smarowanie silników. Nasz zespół inżynierów zajmuje się opracowywaniem wysokiej jakości środków smarnych, które mogą chronić te silniki, spełniając jednocześnie normy wymagane dla nowoczesnych ciężkich i lekkich pojazdów użytkowych. Nowe silniki IVECO EURO 6 zapewniają doskonałą równowagę między osiągami, oszczędnością paliwa i niezawodnością, ale aby to osiągnąć, potrzebują oleju, który spełnia ich wymagania – mówi Willy Van Tichelen, kierownik ds. Produktów technicznych w firmie Wolf Lubricants.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!