Goodyear wprowadza nową oponę przemysłową

4 listopada 2020, 13:14

Goodyear ogłasza rozszerzenie linii produktów do transportu górniczego poza drogami publicznymi o nową oponę RH-4A+, zaprojektowaną w celu obniżenia kosztów operacyjnych i zwiększenia wydajności na twardych, skalnych podłożach. Oponę charakteryzuje bardzo głęboki bieżnik klasy E-4+, bardziej otwarty wzór i zoptymalizowany nacisk na powierzchnię styku z podłożem.

Dostępna już teraz opona Goodyear RH-4A+ jest uzupełnieniem systemu Goodyear Trusted Solution, obejmującego produkty, usługi i narzędzia do zarządzania flotą, dostarczane przez globalną sieć.

Wyniki terenowe uzyskane od globalnych klientów z branży górniczej pokazały, że RH-4A+ zapewnia do 12% więcej godzin pracy niż RM-4B+*.

Niskie koszty operacyjne to ważny wymóg dla operatorów kopalń. Klienci oczekują również innych korzyści związanych z wydajnością, takich jak bieżnik i osnowa, które razem zapewniają długi okres eksploatacji, odporność na uszkodzenia mechaniczne i doskonałą trakcję na trudnych, twardych, skalnych podłożach. Nowa RH-4A+ zapewnia te korzyści, pomagając flotom górniczym zoptymalizować wydajność i obniżyć koszty operacyjne – powiedział Eric Matson, Globalny Kierownik Działu Inżynierii Terenowej OTR.

RH-4A+ jest obecnie dostępna w rozmiarach 59/80R63, 46/90R57 i 27.00R49 za pośrednictwem sieci autoryzowanych dealerów OTR Goodyear. Jest dostępna w niestandardowych konstrukcjach karkasu i ze specjalnymi mieszankami bieżnika Goodyear, spełniającymi indywidualne potrzeby klienta.

Uzupełnieniem RH-4A+ jest oprogramowanie Goodyear do monitorowania parametrów eksploatacyjnych opon EMTrack, które umożliwia operatorom śledzenie ich właściwości w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji. Dzięki systemowi EMTrack operatorzy górniczy mogą śledzić parametry eksploatacyjne swoich opon, w tym nowej RH-4A+, co pomaga określić czas rotacji i wymiany oraz wspiera zarządzanie zapasami – mówi Matson.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!