Goodyear i TuSimple współpracują nad autonomicznym transportem

2 grudnia 2020, 12:23

Goodyear ogłosił nawiązanie strategicznej współpracy z TuSimple, globalną firmą zajmującą się technologiami autonomicznego transportu ciężarowego. Na mocy zawartej umowy producent dostarczy opony i rozwiązania do zarządzania oponami dla Sieci Autonomicznego Transportu nowego partnera.

W ramach tej współpracy Goodyear będzie dostarczać produkty i świadczyć usługi serwisowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa i sprawności eksploatacyjnej autonomicznych pojazdów ciężarowych. Ponadto Goodyear i TuSimple będą prowadzić wspólne badania zużycia, aby zrozumieć, w jaki sposób praca autonomicznych pojazdów ciężarowych i opon może pomóc w lepszym przewidywaniu potrzeb w zakresie konserwacji, trwałości ogumienia i zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla przez floty.

Zebrane dane dostarczą również spostrzeżeń na temat różnic między pracą pojazdu autonomicznego, a kierowanego przez człowieka w odniesieniu do opon.

Dysponując wiodącą pozycją w dziedzinie produktów, wsparcia technicznego dla flot i zaawansowanych innowacji, Goodyear wykorzystuje zdobytą wiedzę, aby pomagać w zapewnianiu jak najlepszych osiągów i bezpieczeństwa pracy autonomicznych pojazdów – powiedziała Erin Spring, dyrektor ds. nowych przedsięwzięć w Goodyear.

Firma TuSimple uruchomiła Sieć Autonomicznego Transportu w lipcu, oferując przewozy towarowe na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, wykorzystując do tego autonomiczne pojazdy ciężarowe poziomu 4.

Autonomiczne pojazdy ciężarowe oferują rewolucyjne korzyści zarówno firmom spedycyjnym jak i flotom. Jedną z największych zalet jest zwiększona wydajność pojazdów, która wynika z faktu, że autonomiczne samochody ciężarowe mogą pracować prawie bez przerwy. Wraz z tym radykalnym wzrostem ich wykorzystania pojawia się potrzeba lepszego zrozumienia przewidywanych wymagań w zakresie konserwacji – powiedział Robert Brown, Senior Director External Affairs, TuSimple.

TuSimple jest firmą technologiczną z branży autonomicznej jazdy, z siedzibą w San Diego w Kalifornii, z zakładami w Tucson, Szanghaju i Pekinie. TuSimple opracowuje gotowe do użytku komercyjnego rozwiązanie w zakresie autonomicznej jazdy Poziomu 4 (SAE), zaprojektowane specjalnie w celu spełnienia wymagań stawianych przez pojazdy ciężarowe do transportu dalekobieżnego o dużej ładowności. Celem firmy jest przekształcenie amerykańskiego przemysłu pojazdów ciężarowych, wartego 800 mld USD. Firma została założona w 2015 roku z misją poprawy bezpieczeństwa i wydajności przemysłu transportowego, a w roku 2019 osiągnęła wartość 1 mld dolarów. Więcej informacji można znaleźć na stronie tusimple.com/media.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!