Tysięczny DAF zmontowany w Tajwanie

2 stycznia 2012, 12:10

W grudniu 2011 r. z linii produkcyjnych tajwańskiego zakładu FASC zjechała tysięczna zmontowana lokalnie ciężarówka DAF CF85. DAF działa w Tajwanie od 2006 roku, a 2010 objął pozycję lidera rynkowego wśród marek europejskich w segmencie ciężkich ciągników.

Firma FASC (Formosa Automobile Sales Corporation) jest odpowiedzialna za marketing i sprzedaż samochodów ciężarowych firmy DAF w Tajwanie, a także za lokalną produkcję. Każdego tygodnia montuje średnio dziesięć samochodów ciężarowych CF wykorzystując tak zwane zestawy CKD (ang. Completely Knocked Down – całkowicie zdemontowane), które są wysyłane z DAF Trucks w Eindhoven do Tajpej. Firma DAF przeszkoliła personel zakładów FASC, dzięki czemu jakość samochodów ciężarowych montowanych w Tajwanie jest taka sama, jak tych produkowanych w Eindhoven lub Leyland.

DAF dostarcza dwu- i trzyosiowe ciągniki CF85 oraz podwozia pod zabudowę na rynek tajwański – „Pojazdy te doskonale sprawdzają się w ciężkim transporcie dystrybucyjnym ze względu na niską masę własną oraz wysoką nośność, doskonały komfort kierowcy i wyjątkowe połączenie kompaktowej kabiny z dużą mocą silnika” – powiedział Seiko Chen, prezes firmy FASC – „Współpracując z firmą DAF chcemy dalej umacniać swoją pozycję na rynku, a naszym celem na 2012 rok jest zarejestrowanie 650 pojazdów z serii CF w porównaniu z 450 pojazdami w tym roku. Badamy również możliwości lokalnego montażu ciężarówek dystrybucyjnych DAF LF” – dodał.

– „Jesteśmy dumni ze współpracy z firmą FASC” – powiedział Michiel Kuijs, dyrektor zarządzający  pionu Sales Operations w DAF Trucks N.V. – „Firma FASC to wiodący, profesjonalny partner, który pracuje na rzecz dalszego umocnienia pozycji firmy DAF w Tajwanie. Doświadczenie firmy i odnoszone przez nią sukcesy na rynku bardzo ułatwią osiągnięcie tego celu” – wyjaśnił Kuijs.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!