Mercedes-Benz Vans ze wzrostem rejestracji w 2020 r.

18 stycznia 2021, 14:48

Mimo pandemii i czasowego zamknięcia fabryk oddział Mercedes-Benz w Polsce zajmujący się sprzedażą samochodów dostawczych odnotował w ubiegłym roku wzrost rejestracji pojazdów w stosunku do roku 2019.

Hitem sprzedaży Mercedes-Benz Vans był w 2020 r. Sprinter. Model, który do tej pory zajmował trzecie miejsce na podium w liczbie sprzedawanych egzemplarzy w Polsce, po raz pierwszy wspiął się na pozycję drugą.

W segmencie średnich samochodów dostawczych Mercedes-Benz zyskał udziały rynkowe (o 2 p.p.), osiągając 13,7 % rynku. Dzięki modelom eVito, eVito Tourer i EQV został z kolei liderem w rejestracjach w samochodach elektrycznych w tym segmencie.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się także Citan, który w aktualnej wersji modelowej po raz ostatni był obecny na rynku przez pełny rok. Citan niemal dwukrotnie zwiększył udziały rynkowe w segmencie małych samochodów dostawczych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników sprzedaży samochodów dostawczych w 2020 r. Nasi dilerzy wykonali ogromną pracę szybko dostosowując się do zmienionych oczekiwań rynku. Nasz wynik pokazał, że w trudnych momentach polscy Klienci szczególnie doceniają niezawodne i długofalowo ekonomiczne rozwiązania, jakie oferuje Mercedes-Benz oraz wyjątkowy poziom obsługi naszej sieci dilerskiej – powiedział Thomas Greipel, Dyrektor Zarządzający Mercedes-Benz Vans w Polsce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!