Kierowcy ciężarówek a szczepienia przeciwko COVID-19. Ankieta.

, 8 lutego 2021, 12:10

Tuż po ogłoszeniu wynalezienia szczepionki przeciwko COVID-19, zdecydowana większość zawodowych kierowców była przeciwna jej przyjęciu. Sprawdzamy, czy po kilku miesiącach szczepień oraz popularyzacji ich programu, podejście tej grupy zawodowej zmieniło się. Do wyrażenia opinii na temat szczepień dla kierowców zachęcamy również przedsiębiorców z branży transportowej.

Pierwsze sygnały dotyczące narodowych programów szczepień w Europie sugerowały, że zawodowi kierowcy znajdą się w pierwszej lub drugiej grupie profesji, których wykonawcy otrzymają możliwość przyjęcia szczepionki. W Polsce w drugiej grupie znaleźli się jednak tylko kierowcy transportu publicznego, kierowcy ciężarówek w ruchu krajowym czy międzynarodowym, nie zostali objęci jakimkolwiek pierwszeństwem w dostępie do szczepionek.

W naszej ankiecie, zakończonej w grudniu 2020 r., aż 67,2% kierowców stwierdziło, że nie zamierza pod żadnymi warunkami szczepić się przeciwko COVID-19. Czy popularyzacja szczepień, kampanie edukacyjne i inne wydarzenia wpłynęły na zmianę tego podejścia w ciągu ostatnich miesięcy? Zachęcamy wszystkich zawodowych kierowców do udziału w ankiecie.

Nowością ankiety jest sekcja dla przedsiębiorców pracujących w branży transportowej. Chcemy dowiedzieć się, jakie jest ich podejście do tematu szczepień wśród kierowców, na ile istotna jest ta kwestia w kontekście prowadzonego biznesu. Zachęcamy do udziału.

Zbiorcze podsumowanie całego badania przedstawimy po osiągnięciu odpowiedniej próby badanych.

  Strona: 1/3

Wskaż swoją profesję *

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

pawel, 22 lutego 2021, 5:44 0 -4

dziwię się, że do tej pory o kierowcach zawodowych zapomniano, a przecież nawet przejeżdżając tranzytem przez dany kraj korzystamy z toalet, pryszniców, tankujemy paliwo na stacjach paliwowych, czyli w znacznym stopniu możemy przyczyniać się do rozprzestrzeniania covid-19

Odpowiedz

Anonim, 25 lutego 2021, 20:50 5 0

No i co myślisz że jak się zaszczepisz to nie będziesz zarażać człowieku przeczytaj ulotkę

Odpowiedz

Bubi, 25 lutego 2021, 20:54 4 -1

Nie chcę by ktoś decydował za mnie Nie udzielam poparcia w sprawie szczepień kierowców

Odpowiedz

Borowko, 28 lutego 2021, 9:59 3 -1

Jak najdalej od tego świństwa. Nie jestem szczurem z laboratorium.

Odpowiedz

Rafcik, 20 kwietnia 2021, 13:17 0 -1

TYLK9.ZAAPLIK9WAL.BYM SPRAWDZONA DAWKE SZCZEPIONKI NIE TE RYZYKOWNE . RACZEJ BYM PRZYJAL SZCZEPIONKE JOHNSON AND CONTROLS

Odpowiedz