Kierowcy ciężarówek a szczepienia przeciwko COVID-19. Ankieta.

, 8 lutego 2021, 12:10

Tuż po ogłoszeniu wynalezienia szczepionki przeciwko COVID-19, zdecydowana większość zawodowych kierowców była przeciwna jej przyjęciu. Sprawdzamy, czy po kilku miesiącach szczepień oraz popularyzacji ich programu, podejście tej grupy zawodowej zmieniło się. Do wyrażenia opinii na temat szczepień dla kierowców zachęcamy również przedsiębiorców z branży transportowej.

Pierwsze sygnały dotyczące narodowych programów szczepień w Europie sugerowały, że zawodowi kierowcy znajdą się w pierwszej lub drugiej grupie profesji, których wykonawcy otrzymają możliwość przyjęcia szczepionki. W Polsce w drugiej grupie znaleźli się jednak tylko kierowcy transportu publicznego, kierowcy ciężarówek w ruchu krajowym czy międzynarodowym, nie zostali objęci jakimkolwiek pierwszeństwem w dostępie do szczepionek.

W naszej ankiecie, zakończonej w grudniu 2020 r., aż 67,2% kierowców stwierdziło, że nie zamierza pod żadnymi warunkami szczepić się przeciwko COVID-19. Czy popularyzacja szczepień, kampanie edukacyjne i inne wydarzenia wpłynęły na zmianę tego podejścia w ciągu ostatnich miesięcy? Zachęcamy wszystkich zawodowych kierowców do udziału w ankiecie.

Nowością ankiety jest sekcja dla przedsiębiorców pracujących w branży transportowej. Chcemy dowiedzieć się, jakie jest ich podejście do tematu szczepień wśród kierowców, na ile istotna jest ta kwestia w kontekście prowadzonego biznesu. Zachęcamy do udziału.

Zbiorcze podsumowanie całego badania przedstawimy po osiągnięciu odpowiedniej próby badanych.

  Strona: 1/3

Wskaż swoją profesję *

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

pawel, 22 lutego 2021, 5:44 0 -9

dziwię się, że do tej pory o kierowcach zawodowych zapomniano, a przecież nawet przejeżdżając tranzytem przez dany kraj korzystamy z toalet, pryszniców, tankujemy paliwo na stacjach paliwowych, czyli w znacznym stopniu możemy przyczyniać się do rozprzestrzeniania covid-19

Odpowiedz

Anonim, 25 lutego 2021, 20:50 14 -1

No i co myślisz że jak się zaszczepisz to nie będziesz zarażać człowieku przeczytaj ulotkę

Odpowiedz

Gotta, 31 lipca 2021, 7:56 10 0

Sam szczep siebie i milion razy a daj innym żyć

Odpowiedz

Bubi, 25 lutego 2021, 20:54 15 -2

Nie chcę by ktoś decydował za mnie Nie udzielam poparcia w sprawie szczepień kierowców

Odpowiedz

Borowko, 28 lutego 2021, 9:59 12 -1

Jak najdalej od tego świństwa. Nie jestem szczurem z laboratorium.

Odpowiedz

Rafcik, 20 kwietnia 2021, 13:17 0 -3

TYLK9.ZAAPLIK9WAL.BYM SPRAWDZONA DAWKE SZCZEPIONKI NIE TE RYZYKOWNE . RACZEJ BYM PRZYJAL SZCZEPIONKE JOHNSON AND CONTROLS

Odpowiedz

Indiano, 7 października 2021, 23:16 0 0

Kiedy preparat zostanie szczepionką

Odpowiedz

Boganiebyloiniema, 17 listopada 2021, 22:17 4 -1

O czym wy mówicie ludziee!!!Czy wy jeszcze myślicie sami czy już jesteście na czworakach.Jesteście już na czworakach jednak.JAki covid.Gdzie trupy ,jaka pandemia .O czym wy mówicie .Zastanówcie się lepiej czy chcecie być truci czymś bo nie wiecie czym jak to nazywają bandyci się szczepicie .Ale przeciw czemu wy się szczepicie skoro nikt nie choruje.Zgłupieliście do reszty?Mózgi wam wyjedli całkiem?Zamiast stanac na dwa tygodnie w kazdym panstwie i blokowac wszystko jak jeden i stoczyc walke to głupoty siejecie.Tak wlasnie swiat ludzi stacza sie na dno i tak powstaja ponownie czworaki a w nich tak zwani ludzie.Już nie różnicie sie od zwierzat ,Jestescie wyszczepiani jak bydlo na cos czego nie ma .Nie ma zadnej pandemii
Nie strszcie kodeksami karnymi ,żeby uważac co sie pisze .Kolejne zniewolenie zeby nie wyrazac opini tylko klepac ladnie to co sie podoba.Prawda jest jednak inna niz ta którą się serwuje tym biednym ludziom.Ktoś tu pisze ,że z toalet kierowcy korzystaja .Przeciez ten człowiek już z nazwy tylko sam nie wie co pisze.Siadasz na toalecie i masz już covid ale inne choroby które na prawdę można złapać siadając na tej że toalecie to już nie.Ludzie jak się nie zbuntujemy i nie wylegniemy na ulice ,uzbrojeni ,zdeterminowani to będziemy niczym .To sie już z nami robi.

Odpowiedz

Anonim, 26 listopada 2021, 22:14 3 -1

niema covid

Odpowiedz

Genek, 29 grudnia 2021, 21:00 0 0

Nie będę brał udziału w eksperymencie medycznym.

Odpowiedz

Krokodyl, 10 stycznia 2022, 12:44 0 0

Zostawcie nas w spokoju ! Za żadne skarby nie dam sobie wszczyknąć tego nie przebadanego jak dotąd świństwa

Odpowiedz