Burta hydrauliczna otwierana w dół o pełne 180 stopni

25 stycznia 2012, 11:19

KH-Kipper wprowadza do oferty wywrotki 2- lub 3-stronne (typ W2H/W3H) z lewą burtą hydrauliczną, która otwiera się w dół o pełne 180 ⁰. Rozwiązanie takie umożliwia m.in. podjechanie wózkiem widłowym pod samą zabudowę. Ta klasyczna prostokątna zabudowa samowyładowawcza, z siłownikiem pod podłogą, montowana jest na 2-, 3- i 4-osiowych podwoziach.

Szerokość wewnętrzna skrzyni to 2 410 mm, co umożliwia zmieszczenie obok siebie dwóch palet 1200 mm. Pojazd może służyć zarówno do transportu materiałów sypkich jako wywrotka, ale również innych materiałów budowlanych na paletach.

Burtą steruje się za pomocą joysticka zamocowanego w kabinie przy siedzeniu kierowcy. Obsługa jest możliwa zarówno z ziemi, jak i z siedzenia, bez konieczności wysiadania z kabiny (co jest istotne przy pracy w ciężkich warunkach terenowych lub przy złej pogodzie). Opuszczenie burty o około 90 stopni umożliwia wysyp ładunku w pewnej odległości od pojazdu. Możliwość taka jest szczególnie pomocna przy sypaniu wałów lub zasypywaniu wykopów wzdłuż drogi.

Zabudowę wyprodukowano ze stali trudnościeralnych: 5-6 mm Hardox/Raex dla podłogi , 4 mm Domex/Optim dla burt. Nowe zawiasy burty hydraulicznej także wykonane są z wysokogatunkowej stali . Zastosowanie bardziej odpornych na ścieranie i korozję materiałów trudnościeralnych wydłuża czas bezawaryjnej pracy wywrotki.

Wywrotka z burtą hydrauliczną KH-KipperWywrotka z burtą hydrauliczną KH-KipperWywrotka z burtą hydrauliczną KH-Kipper

Wywrotka może być opcjonalnie wyposażona w prawą burtę uchylną lub otwieraną hydraulicznie. Zwykle jednak jest ona stała, by zachować optymalną sztywność i szczelność konstrukcji. Zabudowy lewo-tył z prawą burtą stałą są lżejsze, tańsze i mocniejsze od trójstronnych. Produkty takie są od lat standardem eksportowym KH-Kipper na rynki zachodnie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!