Becker Transit 50: Rozmawiaj z nawigacją po polsku

2 lutego 2012, 14:31

Najnowsza nawigacja Becker dla ciężarówek została wyposażona w polską wersją funkcji Becker OneShot – głosowego wybierania pełnego adresu docelowego w jednym zdaniu. Transit 50 to model posiadający rozbudowane funkcje nawigacyjne dla pojazdów ciężarowych i kamperów, które dobierają trasę do rozmiaru pojazdu. Nawigacja została wyposażona w pięciocalowy ekran i interaktywny asystent kierowcy Becker SituationScan zapewniający wsparcie w zależności od etapu trasy i sytuacji na drodze.

Podróż bez mandatów

Zawodowi kierowcy potrzebują urządzenia nawigacyjnego, które dopasuje się do ich potrzeb. Mosty, wąskie ulice, strefy ograniczenia ruchu – im większy pojazd tym trudniej szybko i bezpiecznie dotrzeć do celu. W Becker Transit 50 przy kalkulacji trasy brane są pod uwagę wszystkie atrybuty pojazdu (wymiary, masa, materiały niebezpieczne, maksymalna prędkość, itp.), a także informacje o drogach, m. in.: wysokości mostów i tuneli, ograniczenia ruchu oraz dedykowane znaki ostrzegawcze. Nieodpowiednie fragmenty trasy zostają automatycznie wykluczone jeszcze przed wyruszeniem.

Nawigacja Becker Transit 50Rozwiązanie dla flot

Becker Transit 50 przygotowano jako rozwiązanie dla flot. Nowa funkcja “Profile kierowcy” pozwala na zapisanie czterech indywidualnych profili kierowcy. Preferowany rodzaj trasy, dane o pojeździe oraz ustawienia mapy pozostają niezmienione nawet, gdy z urządzenia korzysta ktoś inny. Możliwe jest też połączenie urządzenia  z zewnętrznym systemem zarządzania flotą, dzięki łatwemu dostępowi do systemu komputerowego i przystosowanemu oprogramowaniu.

Nowe, interaktywne funkcje

Teraz w urządzeniu Transit 50 udostępniono również Becker OneShot, czyli głosowe wybieranie adresu docelowego w języku polskim. Funkcja pozwala na szybką kalkulację trasy, która zaczyna się w momencie zakończenia wydawania polecenia. Dodatkowo model został wyposażony w Becker SituationScan, interaktywnego asystenta kierowcy, który analizuje jego zachowanie na drodze i wyszukuje przydatne funkcje.

Przykładowo asystent zjazdu w przypadku nagłej zmiany trasy przeanalizuje możliwe powody takiej decyzji i np. znajdzie najbliższą stację benzynową. Natomiast aplikacja „Gdzie jestem?” pozwoli ustalić dokładne położenie w przypadku potrzeby wezwania pomocy.

Dożywotnie TMC Premium

W Becker Transit 50 funkcja TMC Premium w Polsce jest już zainstalowana i dożywotnio opłacona. Nowy odbiornik HQ TMC® analizuje lokalizację nadajników i łączy się z tymi, które zapewniają najlepszy odbiór. Dodatkowo Transit 50 został wyposażony w funkcję „uczącej się nawigacji”. Obliczając trasę, nie tylko bierze pod uwagę historyczne dane o ruchu drogowym, ale również nowe zgromadzone podczas podróży, ucząc się najlepszych tras w zależności od dnia tygodnia i godziny. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!