7 lat, ponad 700 przeszkolonych kierowców

6 lutego 2012, 11:42

Solaris od 7 lat prowadzi program „Bezpieczny Kierowca”, w ramach którego kierowcy uczą się prawidłowego zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach na drodze. W styczniu do grona ponad 750 przeszkolonych osób dołączyło czternastu kierowców ze Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Dąbie” Sp. z o.o.

Na terenie dawnego lotniska w Bednarach pod Poznaniem, kierowcy SPA „Dąbie” doskonalili technikę jazdy Solarisami Urbino. Zajęcia były podzielone na część teoretyczną i praktyczną: po wykładzie na temat przyczyn wypadków oraz odpowiednich zachowań w warunkach zagrożenia odbywał się trening na torze. Kierowcy zaczynali od prawidłowego ustawiania fotela, by przejść do wyprowadzania pojazdu z poślizgu w wyniku podsterowności lub nadsterowności. Ćwiczyli też manewry awaryjne – nagłe hamowanie czy omijanie przeszkód na drodze. Doskonalili również umiejętność jazdy po zakręcie.

– „To już kolejna grupa pracowników SPA 'Dąbie', która przechodzi szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy w ramach naszego programu” – mówi Mateusz Figaszewski z firmy Solaris – „Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Na co dzień nie mają oni możliwości sprawdzenia, w bezpiecznych warunkach, zachowania pojazdu w poślizgu czy przy nagłej konieczności ominięcia przeszkody” – dodaje.

Solaris Urbino na torze w Bednarach Solaris Urbino na torze w Bednarach Solaris Urbino na torze w Bednarach

Od czterech lat zajęcia są realizowane w największym w Polsce kompleksie szkoleniowym dla kierowców, we współpracy z Test & Training Safety Centre Sp. z o.o. Sp. k. Wszystkie treningi przeprowadzane są zgodnie z metodologią Test & Training International – austriackiej szkoły o międzynarodowej renomie.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!